שמעון שבס

כל מי שגדל בשנות השמונים-תשעים, לא יכול שלא לזכור את שמעון שבס. האיש אשר היה יד ימינו של ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל, נכח בכל הרגעים הגדולים והחשובים בתקופת כהונתו, משנת 1992 עד יום הירצחו, בשנת 1995. עוד קודם לכן, שמעון שבס היה אחד האנשים הקרובים ליצחק רבין ועזר לו לנצח בבחירות לראשות מפלגת העבודה ולאחר מכן בבחירות הכלליות.

תקופה זו, כידוע, נחשבת לתקופה היסטורית עבור מדינת ישראל, תקופה בה נחתמו הסכמים מדיניים והסכמי שלום, אשר שינו את פני מדינת ישראל והביאו את הכלכלה שלה לשיאים שמעולם לא ידעו כאלה קודם לכן.

שמעון שבס היה מנכ"ל משרד ראש הממשלה והאיש הקרוב ביותר ליצחק, בין אם זה מבחינה פוליטית ובין אם זה מבחינות אחרות. אין ספק שחלק גדול ממעשיו, פעולותיו ודרכו של יצחק, יצאו לדרך בזכות עבודתו של שמעון שבס.

מעבר לעובדה שמדובר באדם מאוד מוכשר וייחודי בתחום הפוליטי, הרי שלאחר הירצחו של יצחק ועזיבתו את העולם הפוליטי, הוכיח שמעון שבס את כישוריו גם בתחום העסקי.

 

האיש הנכון במקום הנכון

בכל דבר אליו פנה, בין אם זה מבחינה עסקית, חברתית, פוליטית, הוא ידע לייצר את הקשרים הנכונים, להציג את התוכנית הנכונות ולהוביל תהליכים שהביאו לתוצאות איכותיות, בין אם זה עבור האנשים בשמם פעל ועבור החברות איתם עשה עסקים כאלה ואחרים.

עד היום, גם אחרי עשרים וחמש שנה, אנשים זוכרים לטובה את פעולותיו של שמעון שבס, בין אם זה למען הקבוצות החלשות בחברה הישראלית, בין אם זה למען פיתוח תשתיות, יחסים מדיניים ודברים אחרים בהם היה שותף פעיל, כאיש נאמנו של יצחק רבין ולאחר מכן גם בתור איש עסקים פרטי.

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
כמה עולים שירותי הסעה לבר מצווה?
מארגנים בר מצוה באולם מרוחק ורוצים להציע שירותי הסעה לאורחים? בחרתם לחגוג את אירוע בר המצווה בכותל...
קרא עוד »
מאי 05, 2021
איך מבצעים ריסוס פשפשים בצורה היעילה ביותר
אף פעם לא נעים להיתקל בפשפשי המיטה! העקיצות שלהם יכולים להוות מטרד כואב ומגרד, דבר שישליך באופן ישיר...
קרא עוד »
אוק 13, 2018
וילות לחרדים
תחום הווילות לנופש משגשג לא פחות מצימרים, וילות ייעודיות לנופש במגזר החרדי מיועדים בדרך כלל לשבתות...
קרא עוד »
אוג 15, 2021