איך עושים את המעבר עם התינוק למוצקים

איך עושים את המעבר עם התינוק למוצקים

אין כמו לראות תינוק הולך וגדל כאשר אין כמו תחושת הנחת של אמא שרואה תינוק בשרני ובריא שאוכל באופן נפלא את כל הארוחות. תינוק מתחיל את חייו כאשר הוא באופן אידאלי מוזן על ידי החלב של אמא שלו, למרות שהאפשרות של האכלה על ידי תמ"ל היא פופולארית ויעילה לא פחות אצל אימהות ואבות.

המעבר אל אוכל מוצק הוא כזה שלא רק חוסך כסף רב עבור תמ"ל, אלא גם מראה על הצמיחה הטבעית של תינוק והסקרנות שלו לגבי האוכל שנמצא סביב לו. איך בדיוק עוברים מאוכל נוזלי לחלוטין לאוכל מוצק? מקשיבים להוראות משרד הבריאות ולתחושות האישיות או מתייעצים ברשת בפורום אמא4אמא פורטל הריון.

משלבים מוצקים בהאכלה

באופן די טבעי וברור האמא מעניקה לתינוק שלה את כל מה שהוא צריך על מנת להתפתח בתור תינוק בריא ושמנמן דרך החלב שהמייצר הגוף שלה. זו שיטת ההאכלה הכי בריאה לתינוקות אדם וזו הדרך בה ממליץ משרד הבריאות לפעול עד לגיל חצי שנה.

מה קורה בגיל חצי שנה? זה הגיל המומלץ להתחלה של שילוב מזון מוצק בתזונה של תינוק. האם אפשר לשלב לפני כן? במידה מועטה במידה והתינוק מראה סימני בשלות ועניין, לא טרם לכך. מגיל חצי שנה התינוק ערוך ובשל לאכילה של מזון מוצק שלא מועבר בארוחה שלמה, אלא בשלב של טעימות ולאחר מכן בשלב של ארוחה, ולא בכל ארוחה. תוכלו גם להתייעץ בנושאים אלו עם הורים נוספים באמצעות פורום הורות ברשת.

מתקדמים שלב אחר שלב

ההתחלה הטבעית של תינוק היא על ידי שילוב של כמה כפיות בודדות בכל פעם בה מציגים לו אוכל טחון מוצק. הכמות הולכת וגדלה לה, כאשר יש לזכור שהכמות הזו בהחלט יכולה להיות שונה מתינוק אחד לאחר. לכן אין מה להשוות לתינוק של השכנה שכבר אוכל כמויות יותר גדולות, לכל תינוק יש את היכולת השונה לווסת את הכמות לה הוא זקוק.

בשום פנים ואופן לא מאכילים בכוח תינוק שלא מעוניין בכך. יש להאכיל במזון טחון טרי ובריא, ולהימנע ככל האפשר מאוכל מוכן, ממותק ומומלח. כדאי להקשיב לאיתותים של התינוק ולראות סוגי העדפות וכמויות באופן פרטני אצלו.

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מוצרים לטיפוח העור של הרבלייף
העור הוא האיבר הגדול ביותר שלנו ומכסה כ-40% מגופנו. לכן חשוב לטפל בו. הוא גם איבר עדין ורגיש מאוד, ולכן...
קרא עוד »
יול 27, 2022
לחצן מצוקה מזהה נפילה? – כן יש דבר כזה
בשעת לילה מאוחרת קיבלתם שיחת טלפון מדאיגה משכן של אבא שלכם שסיפר כי אביכם מאושפז בבית חולים. לאחר...
קרא עוד »
מאי 26, 2021
לוח תאריכים משפחתי – למה זו המתנה המושלמת לבן משפחה?
בחיי כל משפחה ישנם רגעים שלעולם לא נרצה לשכוח. תאריכים של ימי הולדת, חתונה, בר מצווה או בת מצווה, ברית...
קרא עוד »
אוג 17, 2021