האם ניתן להשתמש בעדשות ראייה מתחת למים?

עדשות מגע צבעוניות

המאמר באדיבות אופטיקה דורון

כניסה עם עדשות מגע אל תוך מים היא פעולה אשר לגמרי אינה מומלצת על ידי רופאי עיניים וגם לא על אופטומטריסטים, וגם אם מאוד אוהבים להיות בתוך המים, בייחוד בעונה של הקיץ זה מאוד חשוב להבין את הסיכונים שנוצרים מאקט כזה ולפעול באופן שיביא אל פשרה טובה ובטוחה לכל שחיין או צוללן.

הסכנה של זיהום במים

הסיבה העיקרית לכך שלא כדאי להיכנס עם עדשות מגע אל המים היא מפני שמדובר לא רק בסכנה של איבוד העדשות הללו במים, אלא גם כניסה של מים שיכולים להיות לא נקיים והעברת כל מיני חיידקים אל העין אשר הופכת להיות מזוהמת בעצמה ומצריכה לעבור אל סוג של טיפול אנטיביוטי. לכן, אם רוצים להיכנס אל המים זה הכי עדיף שלא לבצע זאת עם עדשות מגע וחשוב לציין כך גם לגבי עדשות מגע צבעוניות, שאותן יש לשמור לימים אחרים שבהם לא מתכוונים להיכנס אל שחייה בים או בבריכה.

מקפידים על מסיכת צלילה

אם בכל זאת מאוד אוהבים להיכנס אל המים עם תחביבים של שחייה ואפילו של צלילה למעמקים יכולים להימנע מהבעיה של כניסת מים לעדשות המגע על ידי הרכבה של מסיכת צלילה שאוטמת לחלוטין את האזור של העיניים ובכך שומרת על העיניים למשך של כל זמן הצלילה ועד לסיומה. זה לא ממש משנה אם מדובר במסיכת צלילה חופשית או מסיכה של צלילה מקצועית עם כל יתר הציוד, העיקר שתהיה קיימת מסכיה על העיניים להגנה על העיניים ולהנאה בכל הזמן הזה שבו צוללים ורואים בדיוק רב מה שאליו מתחת למים נחשפים.

שימוש עם משקפת אופטית

יש אנשים אשר השחייה עבורם היא משהו לגמרי מקצועי, וזה ענף הספורט שבו הם מתחרים. במקרה כזה מדובר בשחייה בצורה מאוד תכופה והכניסה אל המים מחייבת פנייה אל חנות אופטיקה אשר בה ניתן לבצע התאמה של משקפת עיניים שבה האזור של העיניים הוא כזה שבו מולבשת עדשת ראייה שאיתה רואים היטב גם כאשר שוחים. כך לא דואגים לגבי נפילה של העדשות במהלך של תחרות חשובה וממשיכים להתאמן ולהתחרות בצורה שבה הראייה היא לא מסכנת את העיניים ולגמרי תקינה.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

סוגי זפת לגגות

סוגי זפת לגגות

כאשר בונים מבנה חדש או תוספת למבנה קיים, יש לזפת את הגג מבחוץ על מנת לאטום את המבנה מפני מי גשמים שעלולים לחדור בימות החורף

קרא עוד »

שתפו את הפוסט בין חברים