הידרוסונוגרפיה – צילום רחם ללא רנטגן

בדיקת הידרוסונוגרפיה היא למעשה צילום רחם ללא רנטגן. בדיקה זו היא בדיקת הדמיה על קולית בו ניתן לקבל שיקוף של פנים חלל הרחם והחצוצרות. בדיקה זו חשובה כי היא יכולה להצביע על גילוי של מצבים רפואיים שונים כמו פוליפים, גידולים סרטניים או שרירנים. את הבדיקה מבצעים לרוב רק אצל נערות ונשים שכבר קיבלו את המחזור החודשי והן מדווחות על כאבים באגן ובאזור הרחם או שיש להן דימומים קשים בזמן המחזור או שלא בזמן המחזור החודשי.

מתי יש לעשות הידרוסונוגרפיה?

יש לבצע בדיקת הידרוסונוגרפיה במקרים בהן רופא הנשים מורה על כך. הבדיקה יכולה להעיד על מצבים רפואיים שונים ולשפוך אור על הסיבה שבגללה האישה סובלת מכאבים עזים בזמן המחזור החודשי או בכלל. בדיקה זו יכולה להצביע גם ולתת הסבר לצוות הרפואי המטפל למה אישה מסוימת שעברה את הבדיקה סובלת מדימום לא סדיר של המחזור החודשי או מדימומים כבדים במיוחד. לאחר ביצוע הבדיקה יהיה ניתן להחליט ביתר קלות על המשך הטיפול הרפואי.

למה חשוב שכל אישה תלך לביקורת תקופתית אצל רופא נשים? 

חשוב מאוד שכל אישה תלך לביקורת תקופתית אצל רופא נשים. ביקורת אצל רופא נשים מחויבת פעם בשנה לפחות אצל נשים שקיבלו מחזור חודשי או אצל נשים שמקיימות יחסי מין. הבדיקה אצל רופא הנשים יכולה לגלות מחלות שונות ממחלות מין ועד בעיות רפואיות אחרות כמו סרטן למשל. לעיתים, לאחר הבדיקה התקופתית, רופא הנשים ימליץ על בדיקות נוספות כמו למשל בדיקת הידרוסונוגרפיה או בדיקות דם.

כל אישה אחראית לגוף שלה ולכן חשוב שהיא תדע לשמור על עצמה ועל הבריאות האישית שלה. אם את מרגישה כאבים או חוסר נוחות עם הגוף שלך – רופא הנשים הוא הכתובת בשבילך. רופא הנשים שלך יוכל לטפל בך ברגישות ולסייע לך לקבל תרופה לכאבים שלך. אם את בתקופה בחיים שלך בה את רוצה להרות או להבדיל בתקופת גיל המעבר חשוב במיוחד שתלכי לרופא נשים שיסייע לך בתקופות ייחודיות ומאתגרות אלו מבחינה אישית, פיזית ורגשית. 

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
קייטרינג כשר למהדרין
ככל שהקייטרינג הכשר הולך ונהיה פופולרי יותר ויותר, עסקים יצטרכו להסתגל לדרישות החדשות. בפרט, הם...
קרא עוד »
ספט 12, 2022
3 המזרנים שאתם חייבים להכיר
מזרונים הם מוצר שמשמש אותנו במשך שנים רבות ואף לשעות רבות ביממה. כיום, גברה המודעות לכך שהמזרונים...
קרא עוד »
ינו 26, 2020
הילד נרשם לחוג כדורגל? כך תוכלו למצוא ציוד וביגוד מקצועי בשבילו
ילד שנרשם למועדון כדורגל. לא תמיד יש לו מושג מה ללבוש או איזה ציוד הוא צריך לשחק, כאן אפשר לקבל את כל...
קרא עוד »
יול 19, 2022