מה נדרש על מנת ליישם הפיכת חדר לממ"ד?

הפיכת חדר לממ

על מנת להסמיך חדר כממ"ד, יש לדאוג ל- 3 תשתיות עיקריות בתוכו: הגנה מאב"כ, הגנה מטילים והגנה מהדף. שלושת סוגי ההגנות הללו מבטיחות כי לא תספגו חומרים כימיים שעלולים לזלוג בעת הקרבות, טילים לא יחדרו למרחב שלכם, ואם הם יתעופפו בסמוך למבנה או יפגעו בחלק החיצוני שלו, לא תיפגעו מההדף: חפצים כבדים לא יוטחו בכם, למשל. כיצד מיישמים בחדר את ההגנות הללו הלכה למעשה?

חפירה מחדש של הרצפה

בפעולת חפירת הרצפה המטרה הסופית היא להגביה אותה, כשבנפח הפנוי שנוצא מתחת מטמיעים חומר הגנה שסופג את האב"כ ומונע מכם שאיפה או מגע עמו (במידה וזה חומר ביולוגי בר-נגיעה). חפירה זו היא הבסיס לכל חדר ממ"ד. גם אם ביקרתם בבית של מכר עם ממ"ד פרקטים מפואר, כך החל הליך ההפיכה.

התקנת חומר מתכתי קשיח במעטה החיצוני של הקירות

החומר המתכתי הקשיח נבדק בפיקוד העורף ועבר מבחני ריסוק לפגיעת טילים. לרוב, הוא מוגש ללקוח באמצעות עמודים דקים ממתכת קשיחה המונחים זה לצד זה בשורה אחידה PER קיר. גובה כל עמוד הוא בדיוק גובה הקיר בין הרצפה לתקרה. תפקיד החומר – למנוע חדירת טילים. זו הסיבה שבעת הפיכת חדר לממ"ד, מתקינים אותו.

התקנת דלת וחלון ייעודיים

דלת הדף תשמור עליכם אם הטיל נמצא בתוך הבית. היא דלת פלדה מתכתית בעלת עוצמת חדירות של דלת כניסה של ענקיות הפלדה. דלת זו לעולם תיפתח החוצה על מנת למנוע מכם חבטות והדף, שעלולות והתרחש בפתיחה פנימה. החלון שיותקן הוא חלון עם זכוכית ליבה כפולה שבקדמתו – זוג לוחות פלדה לגרירה וחיבור בעת ההתכנסות בחדר.

ערך מוסף ללקוח

עבור הלקוח, ביתו הוא מבצרו, בראש ובראשונה, גם כשמדובר בחדר תקני כמו ממ"ד. כשמסדירים הפיכת חדר לממ"ד מומלץ לערוך כמה שינויים קוסמטיים: התקנת "גמרים" שונים שיפארו את החדר, החל מצביעות יפות ומהודרות ועד התקנת פרקט על הרצפה. בדרך זו תוכלו להתאים את החדר לעיצובו הכללי של הבית ולהבטיח שהייה בחדר שנראה טוב ומשדר מראה אזרחי סטנדרטי, ולא LOOK של חדר מלחמה עקר. מעוניינים ליזום הפיכת חדר לממ"ד? התייעצו עם חברת בנייה מוסמכת בלבד!

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שתפו את הפוסט בין חברים