לאילו מטרות משמש צמנט בורד?

צמנט בורד

כמו תחומים רבים מאוד בחיינו, גם ענף הבנייה לא מפסיק להשתכלל ולהציע לנו פתרונות מתקדמים ויעילים יותר ויותר. דוגמה מצוינת לכך היא צמנט בורד – לוחות חיפוי איכותיים שמשמשים למגוון רחב מאוד של מטרות.

ממה עשוי הצמנטבורד?

לוחות הצמנטבורד עשויים מתערובת של סיבי עץ ושל מלט. הם מיוצרים בתוך מפעל, בהליך מדויק ומבוקר, ובהתאם גם ידידותי לסביבה, ומהווים תחליף מעולה ללוחות שהיו בשימוש בעבר – האסבסט, שכיום אנחנו כבר יודעים עד כמה הוא רעיל ומסוכן, והגבס הירוק שגם הוא נחשב בעבר למוצלח אבל כיום הוא נחשב ללא עמיד מספיק ולכן מרבית אנשי המקצוע הרציניים בתחום עברו להשתמש בלוחות צמנט בורד.

השימושים העיקריים של צמנט בורד

את הצמנטבורד אפשר למצוא במקומות רבים, ובפרט הוא משמש למטרות הבאות:

* חיפוי חדרי רחצה – במקרים אלה באה לידי ביטוי העמידות הטובה מאוד לרטיבות. יחד עם זאת חובה לחפות את הלוח עם רובה וקרמיקה.

* קירות חוץ למחסנים – בזכות העמידות הגבוהה התערובת של המלט ושל סיבי העץ מהווה תשתית יציבה וטובה למחסנים.

* בנייה קלה – תחום שמתפתח בקצב מהיר מאוד ומאפשר הקמת מבנים שונים בפרק זמן קצר במיוחד. השילוב בין המשקל הקל לחוסן הרב הופך את הקירות שבנויים בדרך זו למשתלמים.

* שימושים נוספים הם ארגזי רוח, תקרות, מחיצות במרחבים ציבוריים (כולל למטרת עיכוב בעירה), הסתרת צנרות ועוד.

איך ליישם את הצמנטבורד באופן מושלם?

באזורים רטובים חשוב כאמור לצפות את הצמנטבורד באריחי קרמיקה וברובה. בקירות חוץ אפשר להוסיף שפכטל ו/או לסיים עם שכבת שליכט אקרילי, כשבכל מקרה התוצאה תהיה מרשימה ומשתלמת. אם לאחר השלמת הבנייה של הקירות ישנם מרווחים בין לוחות צמנטבורד אפשר לפרוש רשת, בדיוק כמו עם לוחות גבס, ולמלא את המרווחים עם שפכטל חוץ עד שמקבלים משטח ישר.

עוד כדאי לדעת שלוחות אלה מתאפיינים במחיר אטרקטיבי, ולכן מי שבוחר באופציה זו נהנה מיחס עלות תועלת טוב מאוד – כך שאין פלא שמדובר במוצר שהביקוש אליו נמצא במגמת גידול משמעותית באופן קבוע.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מה זה בידוד גג הפוך?

מה זה בידוד גג הפוך?

בידוד גג הפוך זו אחת משיטות הבידוד – איטום שמציע פתרון לגגות. איטום זה מתאים לגגות מסוימים והוא נועד לספק גם בידוד וגם איטום. על

קרא עוד »
טיפול בילדים בשמנים

טיפול בילדים בשמנים

היום גוברת המודעות לגבי ריפוי טבעי באמצעות שימוש בצמחי מרפא, תזונה מאוזנת ומותאמת אישית וכמובן שמנים אתריים. הרפואה המסורתית השתמשה מאז ומעולם בשמנים שונים, על

קרא עוד »

שתפו את הפוסט בין חברים