מטבחים קטנים – יתרונות גדולים

מטבחים קטנים

לא כולם מתגוררים בדירות גדולות ומשופצות, ישנם כאלו שיעדיפו דווקא מרווח קטן יותר מסיבות כאלו ואחרות, או מפאת האפשרויות העומדות בפניהם. בסתרי הלב, גם כשהדירה הקטנה מעוצבת למשעי תמיד תהיה העדפה למטבח גדול ומרווח, עם מרחב עבודה והמון אכסון. כיום, ידוע כי גם כשמדובר על מטבחים קטנים אפשר לעשות פלאים מבחינת עיצוב חכם ופרקטי, כשבסופו של דבר מתגלים גם לא מעט יתרונות.

3 יתרונות של מטבחים קטנים

אין ספק שבמחשבה ראשונה, מטבחים קטנים יוצרים מעט הסתייגות – איך אפשר בכלל למצוא יתרונות בשטח העבודה הקטן, מעט הארונות והצפיפות? ובכן, אנחנו כאן כדי להוכיח אחרת:

  • חיסכון במקום – המטבח הקטן חוסך לא מעט מקום בבית, ומפנה שטח נוסף לחלל המרכזי והסלון. כיום שיטת העיצוב המועדפת היא מרווח פתוח וגדול המשלב גם את המטבח וגם את הסלון באותו שטח, על מנת ליצור את תחושות הביחד והשיתוף החשובות לכולנו. ברגע שהמטבח קטן אך המרחב פתוח, יש הרבה יותר מקום לאירוח ולפעילות משותפת.
  • שיפוצים ושדרוגים – שיפוץ הבית ומטבח בכלל, הוא השקעה יקרה שדורשת מחשבה ותכנון. עם זאת, באופן טבעי מטבח קטן יותר יעלה פחות, שכן עלות כמות חומרי הגלם פוחתת. מסיבה זו, רבים פונים באופן טבעי למטבח הקטן ומתכננים אותו פרקטי יותר.
  • פרקטיקה – מכיוון ששטח העבודה קטן יותר, המטבחים הקטנים חייבים להיות מתוכננים כשהם מותאמים באופן מושלם לצרכי הבשלנים שמשתמשים בו, ופרקטיים מאוד; עם שטח עבודה נוח ומספק, עם הרבה מאוד מקומות אחסון חכמים, תאורה מתאימה ועוד. לתכנן מטבח קטן זו אמנות של ממש, המאזנת בין פרקטיקה ועיצוב מרהיב. 

מודרני או כפרי? 

השאלה הראשונה שיש לשאול את עצמנו בנוגע לעיצוב מטבחים קטנים היא האם נרצה מטבח מודרני קטן או שמא נעדיף דווקא את המטבח הכפרי, קצת כמו בצימרים בבקתות עץ? ברגע שעונים על השאלה הזו, המעצב יוכל להתחיל לעבוד ולתכנן את המטבח בהתאם לדרישות העיצוביות של הלקוח, ולהגשים את החלום בדמותו של מטבח מאובזר, פרקטי ומעוצב ברמה הגבוהה ביותר.

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שיש לאמבטיה
צרכנות

שיש דקטון – כל מה שצריך לדעת

הנושא של משטחי שיש מתפתח מאוד במהלך השנים, חומרים חדשים מתגלים ומפותחים וישנה שאיפה קבועה לשפר, לשדרג ולחדש מבחינות רבות. בין הפיתוחים של השנים האחרונות

קרא עוד »

שתפו את הפוסט בין חברים