מטבחים קטנים – יתרונות גדולים

מטבחים קטנים

לא כולם מתגוררים בדירות גדולות ומשופצות, ישנם כאלו שיעדיפו דווקא מרווח קטן יותר מסיבות כאלו ואחרות, או מפאת האפשרויות העומדות בפניהם. בסתרי הלב, גם כשהדירה הקטנה מעוצבת למשעי תמיד תהיה העדפה למטבח גדול ומרווח, עם מרחב עבודה והמון אכסון. כיום, ידוע כי גם כשמדובר על מטבחים קטנים אפשר לעשות פלאים מבחינת עיצוב חכם ופרקטי, כשבסופו של דבר מתגלים גם לא מעט יתרונות.

3 יתרונות של מטבחים קטנים

אין ספק שבמחשבה ראשונה, מטבחים קטנים יוצרים מעט הסתייגות – איך אפשר בכלל למצוא יתרונות בשטח העבודה הקטן, מעט הארונות והצפיפות? ובכן, אנחנו כאן כדי להוכיח אחרת:

  • חיסכון במקום – המטבח הקטן חוסך לא מעט מקום בבית, ומפנה שטח נוסף לחלל המרכזי והסלון. כיום שיטת העיצוב המועדפת היא מרווח פתוח וגדול המשלב גם את המטבח וגם את הסלון באותו שטח, על מנת ליצור את תחושות הביחד והשיתוף החשובות לכולנו. ברגע שהמטבח קטן אך המרחב פתוח, יש הרבה יותר מקום לאירוח ולפעילות משותפת.
  • שיפוצים ושדרוגים – שיפוץ הבית ומטבח בכלל, הוא השקעה יקרה שדורשת מחשבה ותכנון. עם זאת, באופן טבעי מטבח קטן יותר יעלה פחות, שכן עלות כמות חומרי הגלם פוחתת. מסיבה זו, רבים פונים באופן טבעי למטבח הקטן ומתכננים אותו פרקטי יותר.
  • פרקטיקה – מכיוון ששטח העבודה קטן יותר, המטבחים הקטנים חייבים להיות מתוכננים כשהם מותאמים באופן מושלם לצרכי הבשלנים שמשתמשים בו, ופרקטיים מאוד; עם שטח עבודה נוח ומספק, עם הרבה מאוד מקומות אחסון חכמים, תאורה מתאימה ועוד. לתכנן מטבח קטן זו אמנות של ממש, המאזנת בין פרקטיקה ועיצוב מרהיב. 

מודרני או כפרי? 

השאלה הראשונה שיש לשאול את עצמנו בנוגע לעיצוב מטבחים קטנים היא האם נרצה מטבח מודרני קטן או שמא נעדיף דווקא את המטבח הכפרי, קצת כמו בצימרים בבקתות עץ? ברגע שעונים על השאלה הזו, המעצב יוכל להתחיל לעבוד ולתכנן את המטבח בהתאם לדרישות העיצוביות של הלקוח, ולהגשים את החלום בדמותו של מטבח מאובזר, פרקטי ומעוצב ברמה הגבוהה ביותר.

 

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מספר SSN – מי זכאי ואיך משיגים אותו בקלות
ישנם הרה אזרחים ישראלים שנדרשים להגיש דוחות מס לרשויות המס הפדראליות של ארצות הברית והם אינם יודעים...
קרא עוד »
אוג 01, 2021
עגלות בובה לילדים
בובות משחק הן הצעצועים האהובים והאהובים ביותר על הילד. כיף לשחק איתם, קל לאחסון ולשימוש, וניתן להשתמש...
קרא עוד »
דצמ 14, 2022
קניית עוקבים שלא יורדים
קניית עוקבים היא מנהג נפוץ עבור משתמשי מדיה חברתית רבים. זו יכולה להיות דרך יעילה להגביר את הנוכחות...
קרא עוד »
אוג 03, 2022