מיגון מבנים

מבנה נועד לספק הגנה למי ששוהה בו. בין אם זה בית הממוקם בלב העיר ובין אם זה מבנה בצומת דרכים – חובה כי הנכנסים למקום יחושו כי הם נמצאים במקום שמגן עליהם. שהם לא חשופים לפגיעות ולא כל ניסיון לפגוע בהם יזיק בצורה חמורה. מסיבה זו מבצעים במבנים רבים מיגון מבנים. מדובר על תהליך מיוחד אשר המטרה שלו היא לחזק את המבנה ולגרום לכך שניסיונות לפגוע לא יצליחו.

כיצד ממגנים מבנים?

יש שיטות שונות למגן מבנים. פעמים הקמת המבנה וכל תהליכי הבניה נעשים בצורה מתוכננת על מנת להשלים מבנה ממוגן היטב. במקרים רבים מדובר על מבנה קיים אשר אינו נחשב לממוגן, אך מפאת הצורך מבצעים בו פעולות מיגון מבנים. המיגון נועד להתאים את המבנה הקיים לתקנים המחמירים בתחום המיגון, ולגרום לכך שכאשר אויב יגיע למקום וירצה לפרוץ, לירות או לבצע פעולת איבה אחרת, הוא לא יצליח להוציא את זממו אל הפועל.

מיגון הדלתות

אחד החלקים החשובים בתהליך המיגון הוא מיגון הדלתות והחלונות. היות ומדובר על מפתחים הם עלולים להיות לרועץ למבנה ולפגוע בביטחונם של השוהים במקום. במיוחד אם מדובר על דלת זכוכית או חלונות זכוכית אשר ללא מאמץ רב ניתן לפרוץ אותם. אבן חדה, ירייה אחת או פריצה אלימה והמבנה פתוח. כמובן שזה חמור מאוד – במיוחד אם מדובר על מבנה בעל ערך אסטרטגי או מקום שמכיל חפצי ערך רבים. כדי למנוע מקרים שכאלו מבצעים מיגון מבנים שכולל מיגון של הדלתות והחלונות.

מיגון מבנים

מרחב מוגן דירתי

כמו כן ניתן לבצע בכל דירה או מבנה מרחב מוגן. אמנם על פי החוק הממ"ד ייבנה כבר בתהליכי הבנייה של המבנה. אך בגין העובדה שיש מבנים ישנים אשר לא כוללים ממ"ד פונים אזרחים רבים אל חברות המיגון על מנת להזמין שירות מיגון מבנים.

שני שלבים בתהליך

ראשית יגיע נציג החברה לשטח כדי לבחון את המבנה. הוא יאזין ללקוח שהזמין אותו ויבקש לשמוע מפני אילו איומים עליו למגן את המבנה. לאחר מכן יתקבלו החלטות וביצעו את המיגון.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מטבחים קטנים
צרכנות

מטבחים קטנים – יתרונות גדולים

לא כולם מתגוררים בדירות גדולות ומשופצות, ישנם כאלו שיעדיפו דווקא מרווח קטן יותר מסיבות כאלו ואחרות, או מפאת האפשרויות העומדות בפניהם. בסתרי הלב, גם כשהדירה

קרא עוד »
עריכת צוואה
דין ומשפט

מתי כדאי לערוך צוואה?

צוואה חוקית היא הצהרה כתובה, בעלת תוקף משפטי, שתפקידה להסדיר את חלוקת הרכוש של אדם לאחר מותו. קיימים 4 סוגי צוואות חוקיות בישראל, שיש לערוך

קרא עוד »

שתפו את הפוסט בין חברים