מיגון מבנים

מיגון מבנים

מבנה נועד לספק הגנה למי ששוהה בו. בין אם זה בית הממוקם בלב העיר ובין אם זה מבנה בצומת דרכים – חובה כי הנכנסים למקום יחושו כי הם נמצאים במקום שמגן עליהם. שהם לא חשופים לפגיעות ולא כל ניסיון לפגוע בהם יזיק בצורה חמורה. מסיבה זו מבצעים במבנים רבים מיגון מבנים. מדובר על תהליך מיוחד אשר המטרה שלו היא לחזק את המבנה ולגרום לכך שניסיונות לפגוע לא יצליחו.

כיצד ממגנים מבנים?

יש שיטות שונות למגן מבנים. פעמים הקמת המבנה וכל תהליכי הבניה נעשים בצורה מתוכננת על מנת להשלים מבנה ממוגן היטב. במקרים רבים מדובר על מבנה קיים אשר אינו נחשב לממוגן, אך מפאת הצורך מבצעים בו פעולות מיגון מבנים. המיגון נועד להתאים את המבנה הקיים לתקנים המחמירים בתחום המיגון, ולגרום לכך שכאשר אויב יגיע למקום וירצה לפרוץ, לירות או לבצע פעולת איבה אחרת, הוא לא יצליח להוציא את זממו אל הפועל.

מיגון הדלתות

אחד החלקים החשובים בתהליך המיגון הוא מיגון הדלתות והחלונות. היות ומדובר על מפתחים הם עלולים להיות לרועץ למבנה ולפגוע בביטחונם של השוהים במקום. במיוחד אם מדובר על דלת זכוכית או חלונות זכוכית אשר ללא מאמץ רב ניתן לפרוץ אותם. אבן חדה, ירייה אחת או פריצה אלימה והמבנה פתוח. כמובן שזה חמור מאוד – במיוחד אם מדובר על מבנה בעל ערך אסטרטגי או מקום שמכיל חפצי ערך רבים. כדי למנוע מקרים שכאלו מבצעים מיגון מבנים שכולל מיגון של הדלתות והחלונות.

מיגון מבנים

מרחב מוגן דירתי

כמו כן ניתן לבצע בכל דירה או מבנה מרחב מוגן. אמנם על פי החוק הממ"ד ייבנה כבר בתהליכי הבנייה של המבנה. אך בגין העובדה שיש מבנים ישנים אשר לא כוללים ממ"ד פונים אזרחים רבים אל חברות המיגון על מנת להזמין שירות מיגון מבנים.

שני שלבים בתהליך

ראשית יגיע נציג החברה לשטח כדי לבחון את המבנה. הוא יאזין ללקוח שהזמין אותו ויבקש לשמוע מפני אילו איומים עליו למגן את המבנה. לאחר מכן יתקבלו החלטות וביצעו את המיגון.

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
חנות אופניים מומלצת לרכישת אופניים לקראת יום כיפור
בכל שנה לקראת יום כיפור ילדים ומבוגרים רבים מעוניינים להתחדש באופניים חדשים. ההיצע בתחום זה הוא רחב...
קרא עוד »
מרץ 03, 2021
טיפול רגשי לילדים למגוון קשיים
ילדים רבים סובלים מקשיים כמו התפרצויות זעם חוזרות כמעט על כל דבר, חוסר ביטחון עצמי, קושי ליצור קשר...
קרא עוד »
ינו 22, 2020
יום הולדת לילד דתי – איך בוחרים את המפעיל הנכון
לא מעט הורים לילדים במגזר הדתי, בוחרים להזמין מפעיל, בין אם הוא קוסם ובין אם הוא מתמחה במשהו אחר. הורים...
קרא עוד »
דצמ 28, 2021