מיגון קירות

ברוב הבתים באזורי הלחימה בישראל יש חלונות ודלתות עם מיגון מפני ירי. מיגון חלונות ודלתות זוהי פעולה מתבקשת לכל מי שיש לו נכס במקום  ובכל בניית מבנה חדש. בשנים האחרונות לאור הירי המסיבי לעבר יישובי עוטף עזה וישובים ביהודה ושומרון החלו גם לעשות מיגון קירות.

מיגון קירות – איפה

  • פיקוד העורף בשיתוף כל זרועות הביטחון הוציאו הוראות ברורות לבי מיגון קירות. כיום אין בניין חדש שנבנה באזור לחימה שמקבל רישיון בנייה בלי שהוצג בפני הגורמים הרלוונטיים תכנית ומפרט שכוללים מיגון קירות. מיגון קירות בבית מגורים או בנכס ציבורי (בתי ספר, גנים, בתי חולים וקופות חולים ועוד) הם דבר נדרש. ירי לעבר מבנים שאין בהם מיגון קירות עלול להיות מסכן חיים. קליעים יכולים לחדור לתוך המבנה ולפגוע ביושביו.
  • עם התגברות הלחימה והירי לעבר יישובים ישראליים הצטרפו בעלי מקצוע רבים לתחום מה שמאפשר לכל לקוח פוטנציאלי להתמקח על מחיר העבודה ותנאי ביצועה. בחירת איש מקצוע מתאים היא תנאי בל יעבור. ביצוע מיגון קירות לא בצורה מקצועית יכולה להשיג את התוצאה ההפוכה שלשלמה עושים את המיגון. לאור מקרים שמחבלים הגיעו ממש לפתחם של מבנים ביהודה ושומרון, ירו פנימה פגעו ופצעו את יושביו, רבים מבין התושבים עשו מיגון קירות כאמצעי הגנה בנוסף למיגון דלתות וחלונות.
  • מיגון קירות נחוץ בעיקר במבנים ציבוריים, בהם נמצאים בו זמנית הרבה אנשים. הממ"ד מגונית והמקלט יכולים להכיל את כמות אנשים מדודה ומיגון הקירות החלונות והדלתות הופך את המקום למקום בטוח יותר, יחסית, בעת קיום ירי.

מיגון קירות

מיגון קירות – למה זה חשוב

החשיבות במיגון קירות היא בכך שבעת ירי הקליעים אינם חודרים את קירות הבית החיצוניים והמיגון הוא זה שמונע את קריסתו של הקיר. קיר שקורס עלול לפגוע במספר רב של אנשים ולגרום לקריסת קירות נוספים או התקרה, ואפילו לקבור תחתיו את יושבי הבית.

למיגון קירות יש גם חשיבות בעת רעידות אדמה. רוב הבניינים במדינה לא מוגנים מרעידת אדמה. מיגון קירות יכול למנוע התפרקות הקיר ופיזורו למרחק. האסון מנפילת קיר בעת רעידת אדמה יכול להיות גדול יותר מהרעידה עצמה.

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מנוי לוטרינר

האם מנוי לוטרינר באמת משתלם?

האוגרים שלכם הפסיקו לרוץ על הגלגלת? הארנבת שלכם חסרת תאבון? הכלב שלכם מתנהג בצורה מוזרה ולא מובנת? החתלתול היקר שלכם מקיא? החמוס שלכם נראה בדיכאון?

קרא עוד »
קולט אדים למטבח

קולטי אדים למטבח

אוהבים לבשל? אל תוותרו על הוספה של קולטי אדים למטבח. לקולטי האדים יש יתרון משמעותי במהלך הבישולים וההכנות במטבח, כך שבמקום שריחות הבישול יישארו בחלל

קרא עוד »
טרמפולינה לחצר

5 משחקים שישדרגו לכם את חצר הבית

הילדים שלכם לא מרימים את הראש מהמסכים? החצר מוזנחת ודרושת שדרוג? באמצעות סידור החצר, פינוי ורכישת משחקים שמתאימים למרחב חיצוני – תוכלו לגרום לילדים לשחק,

קרא עוד »

שתפו את הפוסט בין חברים