משכנתא הפוכה

נכנסים לגיל הפרישה? מעוניינים להתחיל לחיות כמו שצריך כמו בימי המשכורת? באמצעות משכנתא הפוכה זה בדיוק מה שאתם יכולים לעשות. על מה מבוססת משכנתא הפוכה ומדוע זהו הסדר שפשוט משנה את המציאות עבור הגמלאים וזכאי הפרישה? בואו ללמוד הכל אודות המסלול שנותן לכם את הטוב ביותר בטווח הגילאים בו אתם באמת צריכים זאת.

משכנתא הפוכה – ההיפוך ממשכנתא רגילה

בעוד במשכנתא רגילה אתם נותנים התחייבויות על כספכם, רכושכם וחשבונות הבנקים שלכם בשביל שיהיה לכם בית בבעלות, במשכנתא הפוכה אתם משעבדים בית בבעלות לטובת החברה המלווה ומקבלים בתמורה את איכות החיים שאתם מעוניינים להגשים: כספים לנסיעות לחו"ל, לעריכת קניות במרכולים, ועוד. בפרקים הבאים נפרט כיצד הסדר משכנתא הפוכה בדיוק עובד, ומהם המסלולים שאתם יכולים להגשים.

מסלול מס' 1 – הלוואת בלון

במסלול משכנתא הפוכה זה אתם למעשה משעבדים את הבית ומקבלים סכומי עתק להגשמת היעדים שלכם, ומימוש ההוצאות. ניתן גם לקבוע נקודות בציר הזמן בהן תחזירו את הכסף כולל ריבית, כשהבית משמש כבטחון בלבד. מסלול זה מושך המון אנשים מגיל הפרישה ומכלכל להם את יוקר המחיה בפועל.

מסלול מס' 2 – תשלום ריבית מקדים

גם במסלול משכנתא הפוכה זה אתם מושכים הלוואות להוצאות שאתם מבקשים לכונן, ומשעבדים את הבית, אבל כאן ניתן להחזיר בשלב מוקדם יותר את הריבית ומהימנע מתמחור יקר שלה. באופן זה אתם מבטיחים הלוואה לא יקרה מחד ומאד משתלמת מאידך, כי הכספים שניתן ללוות עדיין גדולים מאד וצפויים לממש עבורכם מגוון רחב של יעדים.

מסלול מס' 3 – הלוואה כמו בנקאית

במסלול משכנתא הפוכה זה אתם מלווים כמות ידועה מראש של כסף, ולא מבקשים לממש פרויקט גדול שמשאביו נראים כרגע בלתי מוגבלים. מדובר על כספים בהיקפים קטנים המשמשים למחיה בסיסית, עריכת קניות חודשיות בסופר למשל. ההחזר נעשה בלוח סילוקין ממש כמו בבנק, עם יעדי החזר חודשיים של קרן וריבית.

הדרישות לכניסה למסלול משכנתא הפוכה

מסלול משכנתא הפוכה מצריך מכם בית בבעלות בשווי של מעל מיליון ₪. חשוב מאד לשוחח על כך עם היורשים ובפרט עם הילדים שלכם, ולהסביר להם את משמעות המשכנתא ההפוכה. אתם צריכים להסביר להם כי ייתכן שהבית יעבור לחברה זו ולא אליהם ולקבל את אישורם לכך.

היתרונות של משכנתא הפוכה

משכנתא זו, בשונה מהמשכנתא הרגילה, עובדת בשבילכם ולא אתם צריכים לעבוד בשבילה. בנוסף, משכנתא הפוכה מאפשרת לכם לא לחיות בחיסכון ובדלות ובכך להבטיח את עתידכם הכלכלי גם בגילים בהם אינכם עובדים. משכנתא הפוכה מאפשרת לכם ליהנות מכל מה שנדרש לכם על מנת לכלכל את עצמכם גם בזמנים שהיד אינה משגת. לקוחות משכנתא הפוכה נהנים מרמת חיים ומאיכות חיים גבוהה יותר משל אלו שאינם מחזיקים בה ולכן מומלץ לבעלי בתים שהגיעו לגיל הפרישה להצטרף.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

משכנתא למסורבים בבנק

הליך של נטילת משכנתא יקרה בדרך כלל כאשר אדם ירצה לרכוש נכס מסוים, אולם מה קורה כאשר יש BDI שלילי או גורמים אחרים הפוגעים בסיכוי

קרא עוד »

שתפו את הפוסט בין חברים