פינוי שוכרים – על כל התהליך

פינוי שוכרים

מערכת היחסים בין המשכיר לשוכר היא תמיד מערכת יחסים מורכבת בטח בישראל בה שוק הדירות הוא גדול.  מערכת היחסים הזאת באופן טבעי לא נחשבת כמערכת יחסים מאוזנת, הרי מדובר בנכס יקר שבעליו מפקיד אותו בידיים זרות ואמור לקבל עליו כספים ואף לסמוך על אותו אדם שישמור על היקר לו.

ישנם נכסים שנדרשת בהם ערבות בנקאים או ערבים מבחינת הביטחונות ויש גם דירות שבהן יש דרישה להפקדה של שטר ביטחון במעמד החתימה במידה והדיירים חושבים שהם חלילה לא יצליחו לעמוד בתשלומים או אם חלילה יגרם נזק כספי כלשהו.

אותה מערכת יחסים מורכבת מגיעה לשיאה כשהדיירים שמתגוררים במושכר לא משלמים את דמי השכירות ואף מעכבים תשלומים, ביניהם גם תשלומי המיסים. בנוסף, המקרה הכי חמור הוא השתלטות על הדירה ואי פינוי שלה בסיום החוזה.

פינוי שוכרים הוא תהליך שתמיד נחשב לרגיש, מייגע ומייאש, תהליך שבעלי הדירות פשוט הרגישו שמתיש אותם. על מנת שהתהליך הזה יבוצע בצורה אפקטיבית בוצע בו תיקון המקל על זמן קבלת התוצאות, וכך התוצאות מתקבלות בתוך כחודשיים ובמקרים מסוימים אפילו תוך חודש במקום שנה.

בתקופה האחרונה ועל פי התקן החדש התביעה למטרת פינוי שוכרים מוגשת לבית המשפט כשהיא כוללת גם את סעד פינוי השוכרים המסרבים להתפנות מהמושכר.

כדאי לזכור שבעלי הנכסים אינם חותמים על וויתור כלשהו (או לא מצהירים עליו גם בעל פה) על התשלומים שהדיירים צריכים לשלם, וכך למעשה הם יכולים להגיש תביעה נפרדת הדורשת פיצוי כספי בנפרד מהתביעה השניה בעניין.

אם יש בידי בעל הדירה צ'ק בנקאי, או בטחונות/ערבויות או אף שטר ביטחון החתום על ידי ערב זאת אופציה ואפשר להפעיל את ההוצאה לפועל בנוסף לגבייה השוטפת.

הסיטואציה בה מגיעים לרגע שבו יש צורך בצעד של פינוי שוכרים היא סיטואציה שבלתי אפשרי לבצע בה את הצעד הזה ללא שירותיו של עורך דין המתמחה בתחום הזה ובעל וותק ונסיון. לכן כדאי ואף מומלץ לגשת אל משרד המומחה בתחום הזה ומומלץ, ורצוי שיש לו גם נגיעה ופעילות בהוצאה לפועל כדי לתת מענה לנושא גביית חבויות ופניה אל מערכות הגבייה הנגישות עבור ההוצאה לפועל.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

איך ניתן למצוא אתר חדשות כשר?

אתרי חדשות כשרים הם כאלה שמתמקדים בעיקר בתוכן הקשור ליהדות. לעתים קרובות יש להם מידע רב על תרבות ומסורות יהודיות. הדרך הטובה ביותר למצוא אתר

קרא עוד »

שתפו את הפוסט בין חברים