שיפוץ לוחות קיימים

שיפוץ לוחות קיימים

מערכות מים – בעיקר משאבות ומערכות תעשייתיות, הן דבר יקר מאד. עשרות אלפי שקלים במקרה הטוב. מדובר על מערכות גדולות מאד, בעיקר אם הן משמשות את החלק התעשייתי של המים והביוב, בין אם ברמה מוניציפלית, ובין אם בבריכת שחייה גדולה, עסק חקלאי ענק או מפעל. בשל כך, חשוב שלכל אחת מהמערכות האלו תהיה תחזוקה אנושית, לצד תפעול אלקטרוני וממוכן. לוחות בקרה ופיקוד הקשורות בנושא זה עולות הרבה כסף, מותאמות בצורה ייעודית לכל מערכת, לגודל ולפונקציה שלה, ולרוב נדרשת גם הסבה ברמת השפה או ההתאמה המדויקת למערכת. לכן, אין טעם לקנות חדש אם לא חייבים. מה האופציה שנשארה? שיפוץ לוחות קיימים.

מה זה אומר לוח בקרה / לוח פיקוד

זה אומר בעצם שעל כל מערכת חקלאית, תעשייתית או פרטית יש לוח בקרה מקצועי, מחשב, שיש לו יכולת לשלוט על כל העבודה של המשאבות, האטמים, הלאגרים ועוד. בעצם המערכת קובעת איזה נוזלים יתערבבו אם אילו, איזה קצב, באיזה כמות, מה מותר או אסור למערכת לעשות, מתריעה על תקלות, סדקים או אסונות מתקרבים. מדובר בסוף, בעיקר אם זו מערכת מקצועית תעשייתית, על הפסדים כלכליים עצומים בכל תקלה. בשל כך, חשוב לעבוד עם מערכת פיקוד מעודכנת, ברמה גבוהה, שחוסכת באנרגיה, הוצאות וגם שומרת על איכות הסביבה.

שיפוץ לוחות קיימים

שיפוץ לוחות קיימים – מה זה אומר

בעצם לוח מעודכן, מתוחזק, משוחזר – שיש בו את התוכנה העדכנית ביותר והוא שולט היטב במערכת גם אם הוסבה לאחרונה, הוא הדבר הטוב ביותר. מדובר על מערכות יקרות וגדולות, מכניות ולעיתים מגושמות, ולכן אין סיבה לקנות לוח חדש, אלא אם קרה לו משהו בלתי הפיך. בעצם, לוח משופץ טוב ותקין בדיוק כמו לוח חדש. אין סיבה שלא לעשות שיפוץ לוחות קיימים.

מדובר בעבודה מקצועית, שיש בה צורך בידע והבנת המערכת, מפרט של חברה ספציפית, ידע בשפות תכנות והנדסת חשמל, וכמובן רישיון. לכן חשוב לעשות עבודה זו רק עם מישהו מורשה, שיודע את העבודה ויכול לבטח אותה, לתת לכם שירות 24 שעות וגם לתת אחריות לפחות לשנתיים על העבודה.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שתפו את הפוסט בין חברים