טיפים מעולים לגידול ציפורים

גידול ציפורים

גידול ציפורים הוא אולי לא משהו שכיח, אך עדיין ישנם אנשים שציפורים היא אהבת חייהם, והם רוצים כי חיית המחמד שלהם תתהדר בנוצות, תעוף ממקום למקום, תאכל גרעינים ואף תדבר! (וזאת במידה ואתם בוחרים בגידול ציפורים ממשפחת התוכיים).

אם החלטתם שאתם רוצים "ציפור קטנה בלב", תוכלו לבחור במגוון ציפורים בחנויות המחמד כמו Animalshop, החל מתוכים עד פינקים ושאר בעלי כנף אותם ניתן לגדל בבית.

עם זאת חשוב לדעת כי ישנן ציפורים שלא נודעו להתביית. לכן חשוב תמיד להתייעץ עם מומחים בתחום ולהבין איזה ציפור אפשר לאמץ.

אז כיצד מגדלים ציפורים?

  • בוחרים ציפור מתאימה – בראשית יש לאתר ציפור שאתם אוהבים לשמוע וכי הציוצים שלה מאפשרים לכם רוגע ושלווה. בכך מערכת היחסים בינכם לבין הציפור תהיה טובה.
  • בחירת כלוב – לפני שאתם מגדלים ציפורים, וודאו כי יש לכם כלוב ראוי שיש בו מספיק מקום עבור הציפור גם על מנת לעוף וגם כדי לאכול ואפילו להזדווג במידה ובחרתם יותר מציפור אחת.
  • אורח חיים – חשוב לדעת כי תוכים אפשר להרדים באמצעות פריסת בד כהה על הכלוב, כך שהציפור ישנה בזמן שחשוך. העניקו לציפור תשומת לב משום שגם ציפור היא בעל חיים שאוהב אנשים ורוצה תשומת לב.
  • הוספת ציפורים – שימו לב כי הציפור אינה בודדה, ואם יש לכם מקום בחצר או בבית – רכשו כלוב ציפורים גדול יותר שיכול להכיל כמה ציפורים במקום אחד.
  • אוכל לציפורים – הקפידו לרכוש לציפור אוכל לציפורים כמו כופתית דחוסה עם מינרלים, וויטמינים הדרושים לתזונה של תוכים. ישנן ציפורים שיש להאכיל באופן ידני עם בקבוקון או מזרק (ללא מחט כמובן!) תוך שאתם מתאימים את סוג האוכל לסוג בעל הכנף שאימצתם. זכרו, ציפורים אמנם לא צריך לסרק עם מסרק לכלב לדוגמא, אך חשוב לזכור משדובר בחיית מחמד שדורשת את הטיפול המתאים.
  • מחירים – קחו בחשבון כי אוכל לציפורים יעלה בין 40 שקלים עד 400 שקלים וזאת תלוי במשקל האוכל. לכן רצוי להכין את התקציב הדרוש לגידול ציפור.

לסיכום, גידול ציפורים מהווה דרך ליהנות מבעל חיים מרהיב וחמוד. עם זאת יש תמיד להתייעץ עם המומחים ובכך להיות בעלים של ציפור נקייה, בריאה ומטופחת.

 

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מתי תזדקקו לעו"ד רשלנות רפואית?
עו"ד נזיקים הוא בעל המקצוע אשר מכיר היטב את תחום הרשלנות הרפואית. זהו תחום רחב ומורכב, שיש לפעול בתוכו...
קרא עוד »
מאי 26, 2021
בקשות שאפשר לבקש מהמרב"ד
פנייה אל המרב״ד יכולה להיעשות על מנת לבקש כשירות של הנהג וזאת לצד מסמכים רפואיים אשר מעידים על מצבו...
קרא עוד »
מרץ 07, 2021
סגנונות של תמונות לחדרי ילדים
ישנם סגנונות רבים של תמונות שניתן להשתמש בהם בחדר של ילד. יש לבחור את כל התמונות בחדר בהתאם לגיל הילד...
קרא עוד »
יול 04, 2022