קוסם לילדים – האם יש מקום לקסמים לדור הטיקטוק?

אם נשווה בין תחומי העניין שהיו לנו לפני 20 שנה לתחומי העניין שיש לילדים ובני הנוער של היום, נגלה כי הם שונים בתכלית. ישנן כמובן דעות רבות העולות בנושא וניתן לדבר על כך לנצח. אך לא בשינוי הקיצוני שקרה עסקינן, אלא בשאלה הקיומית והמהותית ביותר – האם מופע קסמים לילדים של היום זה רלוונטי? התשובה החד משמעית היא כן. אמנם הרבה מאוד תחומי עניין הלכו ונעלמו עם הזמן והתפתחות הטכנולוגיה. עם זאת קמו והתפתחו תחומי עניין חדשים. כפי שהבנתם אנחנו לא הולכים לדון ברגשנות לגבי הנושא. אז קוסמים… עדיין רלוונטי? בוודאי! ואלו הסיבות למה.

מחפשים קוסם לבר מצווה? צרו קשר >>>

קוסם לילדים עדיין רלוונטי – איך זה ייתכן?

התשובה היא דיי פשוטה למען האמת. מופעי קסמים וטלפתיה, מאז ומתמיד נחשבו למלהיבים ביותר ולאורך ההיסטוריה יצרו באז משמעותי בקרב ארצות ותרבויות שונות. לכן, נשאלת השאלה – איך ייתכן שהעולם התקדם והשתנה כל כך, ותרבות הקסמים והטלפתיה נשארה רלוונטית? 

התשובה מתייחסת למספר סיבות עיקריות:

  • קסמים מגרים אצלנו את יצר הסקרנות – כמו שמאכלים מתוקים לעולם לא ייחשבו לנחלת העבר, כך גם קסמים מגרים אצלנו במוח את אחד היצרים הבסיסיים והקדמוניים ביותר, יצר הסקרנות. משהו ביזארי קורה לנו מול העיניים ואנחנו לא מצליחים להבין או לראות איך.

  • הם תמיד מעוררים שאלות – איך זה הגיוני? איך הוא עושה את זה? הוא נולד עם היכולת הזו? ועוד המון שאלות שעולות לנו למחשבות ללא הרף. המרדף אחר ההיגיון לא פוסק ולכן משאיר אותנו מרותקים וקשובים.

  • "אז לא רק אני יודע על מה אני חושב?!" – תהייה מוזרה שעולה לכל מי שחווה "קריאת מחשבות" על ידי אדם זר שפגש רק עכשיו. האפשרות הזו שלא רק אני "שומע" את המחשבות שלי, יכולה להטריד כמובן אך גם מאוד לסקרן.

רוצים אמן חושים ליומולדת של הילד? דברו איתי >>>

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

איך ניתן למצוא אתר חדשות כשר?

אתרי חדשות כשרים הם כאלה שמתמקדים בעיקר בתוכן הקשור ליהדות. לעתים קרובות יש להם מידע רב על תרבות ומסורות יהודיות. הדרך הטובה ביותר למצוא אתר

קרא עוד »

שתפו את הפוסט בין חברים