פינות אוכל

בבתים רבים המקום המרכזי עליו נותנים את הדגש בעיצוב הבית הוא המטבח. מכיוון שזהו המקום בו מכינים מגוון מאכלים טעימים ומיוחדים, העיצוב של המטבח מוכרח להיות פונקציונלי ואיכותי ככל הניתן ובהתאם לצרכים. חשוב לזכור כי לחלל זה יש חלל נוסף הנלווה אליו, שהוא כמובן החלל של פינת האוכל.

פינות אוכל – מקום מפגש משפחתי וחברתי

ניתן לומר כי החלל של פינת האוכל הוא מעין מקום מפגש משפחתי וחברתי, המשלים את החלל העיקרי של המטבח. כך שבמטבח נערכים עם כל ההכנות והבישולים לקראת המפגש, כשלמעשה המפגש בפועל מתקיים סביב השולחן בפינת האוכל.

משום כך, גם פינת אוכל מוכרחה להיות מעוצבת בהתאם לשימוש הייעודי לה כך שיהיה מקום גדול ומרווח לכל השוהים בו. כשם שאנו מקפידים על עיצוב פונקציונלי ושימושי במטבח, כך הבחירה תהיה בריהוט פונקציונלי ואיכותי בפינת האוכל.

מתי כדאי לבחור פינת אוכל עגולה

עיצוב פינת האוכל יכול לכלול הרבה מאוד מאפיינים, אך המאפיין המרכזי והחשוב ביותר הוא בחירת שולחן פינת אוכל וכסאות נלווים שיהיו מסביב לו. מכיוון שכל הסועדים יושבים על הכיסאות סביב שולחן האוכל, קיימת חשיבות בבחירת סוג השולחן שימוקם בחלל.

פינות האוכל הסטנדרטיות מורכבות משולחן אוכל מרובע או מלבני, כך שכל הסועדים יושבים בשתי שורות ישרות אחד מול השני. במידה והחלל של פינת האוכל הינו חלל קטן יחסית או פינתי בבית, מומלץ לבחור פינת אוכל עגולה עם שולחן עגול וסדר כיסאות שימוקמו בצורה מעגלית סביב השולחן.

בדרך הזו ניתן להתאים את סוג פינת האוכל למיקום הנדרש בחלל, לא צורך בשבירת קירות, עיצוב מחדש של הבית וכמובן הוצאות מיותרות וזמן מבוזבז על שיפוצים בבית.

כך תבחרו פינת אוכל פונקציונלית

אין ספק כי חלק חשוב בבחירת פינת אוכל, היא התאמה של הריהוט לחלל הייעודי בבית. נוסף על התאמת הריהוט לחלל, יש לבחור פינת אוכל מתאימה ויפה, שתהיה גם פונקציונלית ככל הניתן. זכרו להתאים את גודל ומספר הכיסאות של פינת אוכל בהתאם לבני הבית, כך שיהיה מקום לכולם סביב השולחן.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מטבחים קטנים
צרכנות

מטבחים קטנים – יתרונות גדולים

לא כולם מתגוררים בדירות גדולות ומשופצות, ישנם כאלו שיעדיפו דווקא מרווח קטן יותר מסיבות כאלו ואחרות, או מפאת האפשרויות העומדות בפניהם. בסתרי הלב, גם כשהדירה

קרא עוד »
עריכת צוואה
דין ומשפט

מתי כדאי לערוך צוואה?

צוואה חוקית היא הצהרה כתובה, בעלת תוקף משפטי, שתפקידה להסדיר את חלוקת הרכוש של אדם לאחר מותו. קיימים 4 סוגי צוואות חוקיות בישראל, שיש לערוך

קרא עוד »

שתפו את הפוסט בין חברים