האם צריך רישיון עבור קלנועית?

1903147-min

לפי כל שניית רכב או כלי תחבורה, אנו נוהגים לבדוק האם אנו נהיה זקוקים לרישיון כדי לנהוג בו. כך נוכל להימנע מבעיות העלולות לצוץ כאשר אנו נוהגים. ומה באשר לקלנועית? האם הנוהג בה צריך רישיון או שמה אין חובה בכך?!

 

האם צריך רישיון עבור קלנועית?

ראשית, נאמר כבר בהתחלה שאינכם זקוקים לרישיון נהיגה בנסיעה על קלנועית או ברכב על גלגלים המופעל באמצעות חשמל, אך יתכן שתצטרכו לרשום אותו במשרד הרישוי. ניתן לנסוע רק על סוגים מסוימים של רכבים המונעים על חשמל ואת זה תצטרכו לבדוק לפני קנייה של אחד כזה.

 

האם מותר לקלנועיות לנסוע על המדרכה?

אסור נהוג עם קלנועית על המדרכה. לפחות כאן בישראל, החוקים אינם מקלים עם הקלנועיות ואולי טוב שכך. מה שאומר, שאם קניתם קלנועית כזו או אחרת, בדקו באילו מקומות יהיה לכם מותר לנסוע איתה ובאיזו מהירות.

עם זאת מפעיל הקלנועית ממתן את קצב התנועה עד 10 קמ"ש באמצעות בקרות המשולבות, ולכן ניתן להשתמש בקלנועיות מסוג 3 גם על המדרכה בתנאים אלה.

 

איפה יותר בטוח לנסוע עם קלנועית?

שבילי דרך ושבילים סלולים, בדרך כלל, בטוחים יותר מכבישים ויש להשתמש בהם כאשר הם ריקים מכלי רכב אחרים.

חשוב שתבינו את הכללים ותקפידו על הנחיות הכביש כשנוסעים בדרכים אלה. בפרט, עליכם לגלות התחשבות ראויה, ולהעניק עדיפות להולכי רגל ומשתמשי שבילים אחרים.

 

כמה עולה קלנועית?

חברות גדולות החלו לייצר ולייבא קלנועיות שונות לשימושים רבים. אם לבני אדם מבוגרים, ממפעלים, לבתי חרושת או לכל שימוש יומיומי אחר. כיוון שכך, המחירים בהתאם וניתן להשיג קלנועיות כאלה במחירים שווים לכל כיס ונוחים במיוחד.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

קייטנת גלישה בחיפה

קייטנת גלישה בחיפה

הורים המחפשים קייטנות לילדיהם נחשפים לכמה וכמה אפשרויות של קייטנות בנושאים שונים. אחת הקייטנות המועדפות על ידי הילדים היא קייטנת גלישה. קייטנת גלישה בחיפה הקייטנה

קרא עוד »

שתפו את הפוסט בין חברים