האם יש הבדל בין אילוף כלבים בארץ ובעולם?

אילוף כלבים

אילוף כלבים זהו תחום חשוב מאוד ורבים עוסקים בו הן בארץ והן בעולם. ברור כי אנשים שרוצים לגדל כלב בביתם מעדיפים ורוצים שיהיה זה כלב 'מחונך', כלב מתורבת ובקיצור – כלב שיצעד בתלם ויתנהג כמו שצריך.

אנחנו רוצים לבדוק יחד אתכם האם ישנם הבדלים בין האילוף של הכלב בארץ לבין האילוף של הכלב ברחבי העולם.

כלב הוא כלב!

על פי שי רצר מאלף כלבים, נכון שהכלב הוא כלב ולא נראה כי הוא אמור להיות מושפע מהמנטליות של המדינה אשר בה הוא נולד וגדל. על פי רוב אנחנו מבדילים בין הכלים מבחינת הגזע שלהם וזה מה שלמעשה מייחד אותם. כלב גרמני יישאר כזה גם אם הוא גדל בישראל. אך נראה כי האנשים המטפלים בכלבים ואלו המתכננים את צורת האילוף, ביניהם ישנם הבדלים, ועוד איך הבדלים! המנטליות האירופאית שונה לחלוטין מזו הישראלית וכך גם המנטליות הדרום אפריקאית אינה דומה לזו הישראלית.

אפשר לומר כי זה מה שבהחלט יוצר את ההבדלים באופן האילוף.

במה באים לידי ביטוי ההבדלים באילוף הכלבים?

אפשר לומר כי ההבדלים בצורת האילוף הן בעיקר בגישה של האנשים של הכלב. אם זה הידידותיות והחום של הישראלי לעומת הריחוק והקור של האירופאי ויסלחו לנו האירופאים על ההכללה. כך גם מלמדים בהרצאות על כלבים בארץ.

כך גם הקצב יהיה שונה ממדינה למדינה כאשר יש את אלו שיש להם סבלנות, אורך רוח, קור שוויצרי מדהים המעניק להם סבלנות של ברזל לצעוד אט אט ולהתקדם בצעדי צב כמעט. (אך למרות זאת מדובר בצעדים עקביים איטיים ובטוחים) מנגד יש את אלו (הישראלים – כמובן…) שרוצים לראות תוצאות מהירות מאוד. הם תמיד יחפשו תא התהליכים המהירים, את התהליכים אשר מבטיחים תוצאות הכי מהירות.

ברור כי השאיפות השונות והרצונות שהן לא עולות בקנה אחד בהחלט מובילות לאילוף אשר מתנהל בצורה אחרת לחלוטין.

לא מוותרים על אילוף!

המשותף בכל זאת בין בני כל העולם ובין האנושות הבוחרת לגדל כלבים הוא שלמעשה אין מי שמוכן לוותר על האפשרות של אילוף הכלב וליהנות מכלב שיגרום להרבה נחת ואושר לבעליו.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

הסכם טרום נישואין
דין ומשפט

מה אומר החוק על יחסי ממון?

הסכם ממון מתייחס לחלוקת הרכוש בעת שבני זוג מתגרשים או כאשר אחד מהם הלך לעולמו. כאן נכתוב על נושא זה: מה אומר החוק על יחסי

קרא עוד »

שתפו את הפוסט בין חברים