האם יש הבדל בין אילוף כלבים בארץ ובעולם?

אילוף כלבים

אילוף כלבים זהו תחום חשוב מאוד ורבים עוסקים בו הן בארץ והן בעולם. ברור כי אנשים שרוצים לגדל כלב בביתם מעדיפים ורוצים שיהיה זה כלב 'מחונך', כלב מתורבת ובקיצור – כלב שיצעד בתלם ויתנהג כמו שצריך.

אנחנו רוצים לבדוק יחד אתכם האם ישנם הבדלים בין האילוף של הכלב בארץ לבין האילוף של הכלב ברחבי העולם.

כלב הוא כלב!

על פי שי רצר מאלף כלבים, נכון שהכלב הוא כלב ולא נראה כי הוא אמור להיות מושפע מהמנטליות של המדינה אשר בה הוא נולד וגדל. על פי רוב אנחנו מבדילים בין הכלים מבחינת הגזע שלהם וזה מה שלמעשה מייחד אותם. כלב גרמני יישאר כזה גם אם הוא גדל בישראל. אך נראה כי האנשים המטפלים בכלבים ואלו המתכננים את צורת האילוף, ביניהם ישנם הבדלים, ועוד איך הבדלים! המנטליות האירופאית שונה לחלוטין מזו הישראלית וכך גם המנטליות הדרום אפריקאית אינה דומה לזו הישראלית.

אפשר לומר כי זה מה שבהחלט יוצר את ההבדלים באופן האילוף.

במה באים לידי ביטוי ההבדלים באילוף הכלבים?

אפשר לומר כי ההבדלים בצורת האילוף הן בעיקר בגישה של האנשים של הכלב. אם זה הידידותיות והחום של הישראלי לעומת הריחוק והקור של האירופאי ויסלחו לנו האירופאים על ההכללה. כך גם מלמדים בהרצאות על כלבים בארץ.

כך גם הקצב יהיה שונה ממדינה למדינה כאשר יש את אלו שיש להם סבלנות, אורך רוח, קור שוויצרי מדהים המעניק להם סבלנות של ברזל לצעוד אט אט ולהתקדם בצעדי צב כמעט. (אך למרות זאת מדובר בצעדים עקביים איטיים ובטוחים) מנגד יש את אלו (הישראלים – כמובן…) שרוצים לראות תוצאות מהירות מאוד. הם תמיד יחפשו תא התהליכים המהירים, את התהליכים אשר מבטיחים תוצאות הכי מהירות.

ברור כי השאיפות השונות והרצונות שהן לא עולות בקנה אחד בהחלט מובילות לאילוף אשר מתנהל בצורה אחרת לחלוטין.

לא מוותרים על אילוף!

המשותף בכל זאת בין בני כל העולם ובין האנושות הבוחרת לגדל כלבים הוא שלמעשה אין מי שמוכן לוותר על האפשרות של אילוף הכלב וליהנות מכלב שיגרום להרבה נחת ואושר לבעליו.

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
גן אירועים מקום עם אווירה ייחודית וקסומה
גן אירועים הוא מקום המשמש לאירוח וקיום אירועים מסוגים שונים כגון חתונות, אירועים משפחתיים שונים כמו...
קרא עוד »
ינו 31, 2023
למה לא לנסות לשחזר לבד את החומר באייפון שלכם
שחזור מידע היא פעולה שמצריכה המון ידע פרקטי ומעשי, ולא מתאימה לכל אחד. בעת התהליך, אנחנו צריכים להגיב...
קרא עוד »
נוב 06, 2020
ויזה להודו
איזה כיף לכם. אתם טסים להודו. אין ספק שמדובר באחר מהמקומות היותר מגניבים לטוס אליהם אבל לפני שאתם...
קרא עוד »
אפר 07, 2022