האם גידול קאנה קורסו מתאים לכל אחד?

מתואר על ידי חובבי גזע כחביב, אינטליגנטי ומלכותי, כלב הקאנה קורסו הוא מגזע המסטיף וחולק רבות מהתכונות שלו. הם בעלי אנרגיה גבוהה, אוהבים את הבחוץ, זריזים ומהירים, ויש בהם הרפתקנות רבה. אך כדי לגדל קאנה קורסו צריך להבין שחוץ מפעילות גופנית יומית, עליכם להעניק לו את צומת הלב המתאימה ולדאוג לו לאילוף מתאים. 

קאנה קורסו צריך עבודה, סוציאליזציה והדרכה

שיהיה ברור- כלב הקאנה קורסו הוא זן עבודה. אם לא תעסוקה מספקת, הוא ימצא מה לעשות, ואתם אולי לא תהיו מרוצים מכך. כשהוא נשאר ללא השגחה או אילוף מתאים, הוא עשוי ללעוס את הרהיטים, את הנעליים, לחפור בורות בתוך הבית או בחוץ בחצר, ויבלה הרבה שעות מאושרות בנביחות בלתי פוסקות על עוברי אורח. במילים אחרות, ייתכן שהוא לא יהיה שכן נהדר עבור דיירי הדירות. כאשר אתם מחפשים גורי קאנה קורסו למכירה, ומביאים אחד כזה לחייכם, אתם צריכים לוודא שהגור ידידותי ולא מסוכן. מגיל צעיר, צריך לקיים אינטראקציה עם כלבים אחרים, ועם ילדים בבית. אחת מתכונות האישיות האהובות ביותר של הגזע היא היכולת להיות צייתן וחביב, אפילו עם ילדים, אבל זה מושג על ידי אימון, חיזוק חיובי וסוציאליזציה נכונה.

חיים עם קנה קורסו

אם בא לכם לגור בבית מסודר ונקי, אולי לא תרצו לגור עם הקאנה קורסו הענק. רבים מקנאה קורסו מתענגים על חפירת בורות, התזות בבריכה, ממטרת הדשא, קערת המים שלהם, או אפילו יותר טוב – שלולית בוץ. אם אתם שוקלים בכל מקרה להכניס את הכלב אליכם הביתה קחו בחשבון את הדברים הבאים:

  • יש להם פרווה קצרה.
  • הם חזקים ומסיביים.
  • הם בדרך כלל בעלי מזג אחיד אך עשויים להיות בטוחים בעצמם ומרוחקים בקרב זרים.
  • הם עלולים לנקוט בהרס כשהם נשארים לבד.
  • הם דורשים השקעת זמן באילוף ואימונים.
  • הם דורשים בעלים עם אישיות חזקה.
  • הם עלולים להזיל ריר ולנחור ויכולים להיות עם גזים.
  • הם גזע גדול, כך שיש לבדוק כי יש לכם מספיק מקום עבורו. 

לרוב גזע הקאנה קורסו הוא אינו כלב למתחילים, מכיוון שהם דורשים יד איתנה, אימון חיובי וסוציאליזציה תכופה ומתמשכת. עם זאת, קורסו קשוב לבעליו ומגיב יותר לאימון חיובי מאשר מסטיפים אחרים. לעולם אל תטילו ספק בכך שקורסו שלכם תהיה אישיות דומיננטית וחזקה, אבל הוא גם יכבד בעלים בטוח ועקבי בשיטות האימון. אם אתם בכל מקרה החלטתם להיכנס לעולם חובבי הקורסו תדאגו לרכוש את הידע המתאים ולהתייעץ עם אנשי מקצוע לפני ובמהלך הגידול. 

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך בוחרים עורך דין פלילי?
אל תשימו את יהבכם אצל עורך דין שאינכם מסוגלים לסמוך עליו. כאשר מדובר על משפט פלילי וקבלת ייצוג הולם,...
קרא עוד »
אוג 01, 2021
צביעת ארונות מטבח – טיפים לבחירת הצבע והפריימר המתאימים לארונות המטבח שלך
אחת הדרכים החסכוניות ביותר לרענן ולשנות את מראה המטבח שלך היא על ידי צביעת הארונות שלך. בין אם אתה...
קרא עוד »
יול 15, 2023
פרופלאן – לספק לכלב ולחתול שלכם מזון יבש ואיכותי
בריאות, איכות וטעם המזון – כך תבחרו את המזון היבש לחיית המחמד שלכם מחפשים מזון איכותי, מזין, בריא...
קרא עוד »
ינו 01, 2020