איך לוקחים משכנתא ללא הון עצמי?

אחד הדברים הכי ידועים לגבי המשכנתא הוא שהבנקים לא לוקחים סיכונים. הם מוכנים לתת משכנתאות, אבל רק לאנשים שיכולים לממן בעצמם את המחיר של חלק מהבית (או דירה או קרקע לבניה). זה נקרא יחס בין הון עצמי לבין מימון מהבנק. שיעור מימון ממקובל מאוד ינוע בין 50 ל-70 אחוז. הכל לפי המדיניות של הבנק ונתוני הלקוח. אבל, שימו לב שיש דרכים (חוקיות) שמאפשרות לקחת משכנתא גם ללא הון עצמי. איך עושים את זה? אלה הפרטים.

 

שיטה ראשונה למשכנתא ללא הון עצמי

שיטה ראשונה למשכנתא ללא הון עצמי נועדה לאנשים שיכולים לקבל הלוואות נוספות, בנקאיות או חוץ בנקאיות. במידה ויכולת הפירעון שלכם מאפשרת גיוס הלוואות נוספות, תוכלו להיעזר בהן ביחד עם משכנתא, על מנת לקנות נכס ללא הון עצמי.

 

שיטה שניה למשכנתא ללא הון עצמי

שיטה שניה לקחת משכנתא ללא הון עצמי מתאימה לאנשים שקונים נכס להשקעה. מי שקונה נכס להשקעה בדרך כלל כבר קנה בעבר נכס למגורים. במקרה כזה, אפשר למעשה למשכן מול הבנק את שני הנכסים על מנת לממן את הרכישה ללא הון עצמי. גם אם הנכס הקודם משועבד, אפשר לקחת משכנתא נוספת עד לאחוז המימון המקסימלי. אגב, בעלי עסקים יכולים לשעבד גם את העסק או נכס מסחרי אחר ובצורה כזאת, אפשר להימנע מהצורך להביא הון עצמי נוסף.

 

שיטה שלישית למשכנתא ללא הון עצמי

אם להורים יש אפשר לעזור לכם, הרי שניתן לנקוט בשיטה הבאה: בתיאום עם הבנק רושמים תחת משכנתא גם את הבית שאתם קונים וגם את בית ההורים. מכיוון שאחוז המימון המצרפי יכול להיות גדול יותר מערך המשכנתא שאתם צריכים, הרי שלא תצטרכו להביא הון עצמי נוסף.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שתפו את הפוסט בין חברים