גידול הידרופוני

חקלאות הייתה מאז ומעולם תחום מאתגר אך נצרך. החידושים הטכנולוגיים בעולם השפיעו לא מעט על התחום, ויצרו שינויים דרמטיים. כל חקלאי יכול לספר על התנודות שחווה ענף החקלאות ועל התועלת הרבה שהענף שואב מהחידושים. אך ללא ספק ניתן לציין את תחום ההידרופוניקה כתחום חדשני שמביא עמו בשורה אמיתית לענף הגידול והחקלאות, קראו בהרחבה באתר אקוטל

אז מה זה בעצם הידרופוניקה?

הידרופוניקה הינו חקלאות שמתבצעת ללא צורך באדמה וללא תלות בחיבור לקרקע. גידול הידרופוני גדל בתוך מצע של מים והוא אינו צריך בכלל אדמה. השיטה הזו בעצם מאפשרת לנו לגדל צמחים מסוגים שונים גם במקום בו אין אדמה כלל. כל זאת כאשר הצמחים מחוברים למים ומקבלים את ההזנה הנדרשת להם באמצעות פתרונות מתקדמים.

למה זה טוב?

חשוב להבין כי מגבלת הקרקע עלולה להיות לרועץ במקרים שונים. נוסיף לכך את הצורך למצוא פתרונות מתקדמים וידידותיים לסביבה, וקבלנו את המענה שמוכר בשם גידול הידרופוני. כך ניתן להפיק צמחים, לגדל ירקות או צמחי נוי – וליהנות ממיטב התוצרת החקלאית ללא צורך באדמה. יתרון נוסף יש בגידולים הידרופוניים, והוא היכולת לגדל צמחים באופן אנכי. כלומר, ניתן לנצל את השטח הקיים לצורך גידול של ירקות או צמחים אחרים האחד מעל לשני. כי אם אין תלות באדמה ניתן לקבע את כלי הגידול ולהפיק מכל שטח, גם הקטן והמצומצם, כמות מרשימה של צמחים. יש כיום הרבה מאוד ידע מקצועי בעניין, ולא מעטים הם החקלאים שלמדו לרתום את הידע ואת החדשנות הזו למען התועלת האישית והמסחרית שלהם. גם אתם יכולים להתחבר לטבע ולנשמה שלכם, ולהתחיל לראות מול עיניכם את הצמחים פורחים מתוך הכלים והמצע המיוחד שלהם. צריך ללמוד על הצרכים של הצמח ולהצטייד בהתאם – ולקצור את הפירות.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שתפו את הפוסט בין חברים