לימודי javascript – האם זה רלוונטי ב 2021

לימודי javascript - האם זה רלוונטי ב 2021

Javascript איננה שפת תכנות חדשה. למעשה, במונחים של עולם הטכנולוגיה, מדובר כמעט בדינוזאור. זו שפה שהחלה לתפוס תאוצה כבר לפני עשרים שנה, כך שלא פלא שתרצו לדעת האם לימודי javascript עדיין רלוונטיים גם כיום, בשנת 2021. אחרי שתקראו את השורות הבאות, תדעו האם זו שפה רלוונטית, למי היא מתאימה, מה היא יודעת לעשות ובקיצור, האם לימודי javascript  מתאימים לימינו ומתאימים לכם. 

עד כמה javascript זו שפה שימושית 

מפתחי אינטרנט עושים שימוש רב בשפה הזאת, כחלק מפיתוח דפים בעלי יכולות אינטראקטיביות באינטרנט. יחד עם זאת, היא מאפשרת ביצוע של אין ספור יישומים ושימושים, לרבות פיתוח צד לקוח, פיתוח אפליקציות, פרונט הנד, יישומי דסקטופ ועוד. גם בשנים האחרונות, היא נחשבת עדיין לאחת השפות הכי שימושיות, הכי נפוצות והכי נלמדות. 

השפה של האינטרנט ועוד הרבה יותר 

אם אתם מתלבטים ורוצים לדעת האם לימודי javascript רלוונטיים בשבילכם, שימו לב לעוד עובדות. די הרבה שפות תכנות עדכניות מבוססות בצורה ישירה על javascript. כלומר, מי שרוכש את השפה הזאת כיום, רוכש למעשה את הבסיס הרחב לשפות Frameworks. משתמשים בה במגוון רחב של פלטפורמות, באינטרנט ומחוצה לה. קשה למצוא כיום מתכנת מקצועי שלא נוגע בשפה הזאת, בצורה יום יומית או לפחות מפעם לפעם. היא רלוונטית לכל מי שרוצה לדעת מה היה ומה יהיה. היא משמשת ביישומי מחשב, טלוויזיות חכמות, באינטרנט של הדברים ועוד. 

עובדה נוספת היא שמדובר בשפה שיכולה לעזור להתחיל עם תכנות גם לחסרי ידע קודם, וכך למעשה למצוא עבודה בהייטק ללא תואר. היא שפה שנחשבת למקום טוב להתחיל בו, יחסית קלה ונוחה ללימוד. לאחר שרוכשים את השליטה אפשר להתפתח בצורה טבעית גם לשפות נוספות כמו C ++ ואחרות.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שתפו את הפוסט בין חברים