כאבים באיבר הנשי

כאב בנרתיק הוא סימפטום שכיח שנשים רבות חוות בחייהן. הגורמים לכאב בנרתיק יכולים להיות שונים, והתסמינים עשויים להשתנות מאדם לאדם.

נשים רבות סובלות מכאבים בנרתיק, שיכולים להיגרם ממגוון גורמים. אלה כוללים גיל, הריון, לידה, גיל המעבר ושימוש בתרופות מסוימות.

כאבים באיבר הנשי הם סימפטום נפוץ מאוד של זיהום בנרתיק. התסמינים יכולים לכלול הפרשות מהנרתיק, אי נוחות במהלך קיום יחסי מין וכאבים בפות.

הגורמים לכאבים בנרתיק יכולים להשתנות מזיהום ועד גיל המעבר או לידה. הכאב עלול להיעלם לפרקי זמן ואז לחזור שוב ללא אזהרה מוקדמת.

חלק זה עוסק בכאב באיבר הנשי. הכאב יכול להיגרם ממספר גורמים שונים והסיבות משתנות מאדם לאדם. חלק מהגורמים הללו הם:

– מחלות המועברות במגע המיני

– כאבי מחזור

– מחלה דלקתית של האגן (PID)

איך לטפל במצב?

יש כמה דברים שאנחנו יכולים לעשות כדי לעזור עם הכאב ואי הנוחות. לדוגמה: שמירה על משקל תקין, הימנעות מתנוחות מיניות מסוימות, שימוש בחומרי סיכה במהלך קיום יחסי מין ושימוש בתרופות שנקבעו למצבים מסוימים.

הצעד הראשון בטיפול בכאב בנרתיק הוא לזהות את הסיבה. אם זה נובע מזיהום או מצב רפואי אחר אז צריך לטפל בזה בתרופות או בטיפולים אחרים. אם זה בגלל לידה או גיל המעבר אז יש טיפולים זמינים גם עבור אלה.

בנוסף לכך כדאי לבחור רופא נשים מומחה לאבחון וייעוץ. אם הרופא שלך שלל סיבות פיזיות כלשהן לכאב שלך, ייתכן שתצטרך לראות פסיכולוג או יועץ שיוכל לעזור לך לעבוד על בעיות בריאות הנפש שלך שעלולות לגרום לכאב.

טיפולים מסוימים לכאב בנרתיק כוללים שימוש בתרופות ללא מרשם כגון איבופרופן וטילנול. אם הבעיה נמשכת אז עדיף ללכת לרופא ולהיבדק לאיתור STI (זיהומים המועברים במגע מיני).

לתיאום ייעוץ רפואי צרו קשר עם פרופ' יעקב בורנשטיין >>>

 

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
בדרך לכסף: כך מגישים בקשה להחזר מס
שכירים ועצמאים רבים משלמים מסים לאורך כל השנה ומדי חודש בחודשו, אבל במקרים רבים, נגבים מהם מיסים...
קרא עוד »
מרץ 01, 2021
בחינת יתרונות נסתרים בהשקעות ובפיננסים
התעמקות בתחום ההשקעות והפיננסים חושפת לא רק את היתרונות המוכרים, אלא גם כמה יתרונות גדולים ופחות...
קרא עוד »
מרץ 11, 2024
איך לבחור ציוד לחדרי כושר?
ציוד חדר כושר הוא חלק חשוב מאוד בענף הכושר. זה לא קשור רק לציוד, אלא גם לאופן שבו אתה משתמש בו ומה אתה...
קרא עוד »
פבר 25, 2023