איך משלמים פנסיה לעובד משק בית

כל עובד היום חייב שתהיה לו קרן פנסיה. המדינה קבעה זאת לפני מספר שנים, כשהמטרה היא שהעובד יוכל לכלכל את עצמו ואת משפחתו ביום בו הוא יפרוש מעבודתו ויצא לפנסיה. בתחילה היא החליטה על כך בהקשר של עובדים שכירים ולאחר מכן בהקשר של עובדים עצמאיים. 

בין היתר, המדינה קבעה שגם עובדי משק בית ייהנו מהפרשה לקרן פנסיה. זאת בהתאם לשכר שלהם, כאשר המעסיק מפריש חלק מסוים והם עצמם מפרישים חלק נוסף לקרן. ביום בו הם יפרשו מעבודתם, יוכלו לו ממה שהקרן צברה במהלך השנים. 

יש בכך היגיון רב, שכן ישנם עובדי משק בית שמתפרנסים שכר מאוד נמוך והם אינם יכולים לחסוך כסף לפנסיה. אם הם עובדים במשך עשרות שנים אצל מעסיק מסוים, אז טבעי שהוא יפריש פנסיה לעובד משק בית שלו, ואז כשהם יצאו לפנסיה יוכלו ליהנות מכך. השאלה היא, איך עושים זאת בצורה פשוטה ונוחה. 

כיצד מפרישים כסף לפנסיה?

הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא באמצעות אפליקציות שמספקות את כל המידע הרלוונטי ומבצעות את כל הפעולות על פי הנתונים של המעסיק והעובד, בשביל לקשר לקרן פנסיה מתאימה. רצוי כמובן ללמוד על הנושא לפני כן, לקרוא על הקרנות השונות ולדעת איפה הכי משתלם להשקיע. בצורה כזו, המעסיק יוכל להפריש סכום מסוים והעובד יוכל לקבל את התנאים הטובים ביותר. 

מי שמתקשה בדבר, יכול להיעזר בלא מעט מקורות מידע ואנשי מקצוע שיכולים לעזור. בכל מקרה, רצוי מאוד להתחיל בתהליך זמן קצר אחרי שחותמים על חוזה ומעסיקים את העובד, על מנת שלא יווצר מצב שיהיה צורך להשלים רטרואקטיבי את כל התשלומים מחד ומאידך לשלם קנסות וחיובים עקב פיגורים שונים.

>הקליקו למעבר אל Workito – תשלום בקליק לעובדי משק הבית שלך

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תחזוקה מתקני כושר
מכשירי ספורט, הם לא מוצרים זולים במיוחד. אופן התפעול שלהם לפעמים מסובך ולא תמיד נדע לשמור עליהם כמו...
קרא עוד »
פבר 28, 2020
שיעורים פרטיים במתמטיקה – האם הם יעילים
תלמידים רבים מוצאים את עצמם מתקשים כאשר הם מגיעים לפרקים הסבוכים במתמטיקה. הם יכולים להיות תלמידים...
קרא עוד »
נוב 03, 2019
מה עדיף לשבת חתן? להכין אוכל לבד או להזמין קייטרינג?
לא קל לענות על השאלה מה עדיף לשבת חתן. עם זאת, ישנם כמה גורמים שיכולים לעזור לך להחליט בין שתי...
קרא עוד »
ינו 23, 2023