אינטרנט מוגן לילדים

אינטרנט מוגן לילדים

האינטרנט הינו אחד הכלים המשמעותיים ביותר אשר נכנסו לחיינו. הוא מאפשר לנו לעבוד בצורה טובה יותר, עוזר להנגיש לנו את העולם שסביבנו, להעביר לנו בנעימים את שעות הפנאי ועוד. גם הדור הצעיר מוצא בו עניין רב, הוא מאפשר לו ליצור קשרים חברתיים נרחבים יותר, ללמוד מידע חדש ולפתח תחומי עניין חדים. אך בנוסף לכל היתרונות של אינטרנט ביתי ניתן למצוא בו גם לא מעט חסרונות גם עבורנו וקל וחומר עבור הילדים הצעירים שלנו. אינטרנט ללא השגחה הינו פתח לעולם מסוכן ולא נעים אשר עלול לפגוע בנפשם של הילדים הצעירים ובמקרים חמורים יותר אף בגופם.

הנזקים של אינטרנט פתוח

רוב הבתים בישראל עושים שימוש נרחב באינטרנט. אנו כמבוגרים יודעים לשלוט בתכנים אותם אנו צורכים אך מה לגבי הילדים שלנו? ילדים קטנים עלולים להגיע במקרה לתכנים אשר אינם תואמים את גילם. תכנים אלו יכולים להיות אלימים, מיניים או פשוט לא מתאימים. לצערנו, להורים לא תמיד יש שליטה על התוכן הנצרך וילדים רבים מוצאים את עצמם משוטטים באתרים לא להם.

בנוסף לתכנים לא ראויים ישנם משחקי רשת רבים אשר יכולים לפגוע בילד בצורה ממשית, נפשית או פיזית. משחקים אלו עלולים לדחוף אותם לבצע פעולות מסוכנות, להתנסות בחומרים אשר לא תואמים את גילו או להתנהג אחד כלפי השני באלימות מילולית ופיזית. כל מקרה בו ההורה אינו מודע כלל למעשיו של הילד ולאופן השימוש שלו באינטרנט הביתי יכול להסתיים באסון של ממש. אך לשמחתנו ישנו כיום פתרון.

הגבלת שימוש באינטרנט

כיום הורים רבים מחפשים אחר מענה ראוי לבעיה מהותית זאת. נדרש צורך לפקח על שימוש הילדים באינטרנט ובדיוק לשם כך חברות רבות מאפשרות מגוון דרכים בהם ניתן להגביל את השימוש, למנוע אותו או להגביל את סוג התכנים הנצרכים. להלן חלק מהם:

  • הגבלת זמן הגלישה – ניתן להגביל או להקציב מראש את זמן הגלישה עבור כל ילד ועבור כל מכשיר. ניתן להגדיר את הזמן מראש וכאשר הזמן חולף הגישה לאינטרנט תופסק באופן מיידי.
  • הגבלת תכנים – כיום קיימת אפשרות להגביל את התכנים הנצרכים על ידי הגדרה מוקדמת של כל התוכן אשר אינו ראוי. ניתן לבצע סינון ממוקד של כל מה שאינכם רוצים שילדיכם יצפו בו.
  • קבלת התראות – בכל מקרה בו ילדיכם גולש באתרים אשר אינם ראויים או מתאימים עבורו תוכלו לקבל התראה ישירות אל הנייד המדווחת על הנעשה במכשיר שלו.

בכל מקרה בו תבחרו להגביל את הימוש של אינטרנט ביתי תוכלו לעשות זאת במספר דרגות, ישנה רמת סינון נמוכה, בינונית וגבוהה אשר באפשרותכם לבחור ולהחליף ביניהן בכל רגע נתון ובהתאם לצרכים ולגיל הילדים שלכם. אין ספק כי מדובר בדרך טוב, יעילה ואפקטיבית על מנת לספק את ההגנה המרבית עבור הילדים שלכם ולשמור עליהם בריאים בגוף ובנפש.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שתפו את הפוסט בין חברים