גז ראדון בממ"ד – איך תדעו?

גז ראדון בממ"ד - איך תדעו?

תהליכי הנשימה שלנו כוללים הכנסה של תערובת גזים אל תוך הריאות שלנו. המרכיב הנחוץ והעיקרי הוא החמצן, שהוא זה שגופנו צריך אותו כתנאי בסיסי לחיים ונשימה. אבל לצד החמצן הרצוי והמועיל אנחנו שואפים פנימה חומרים נוספים. ויש חומרים כאלו שיש בהם סכנות של ממש. חומרים שמגיעים פנימה אל דרכי הנשימה, הריאות וכל הגוף, וחושפים אותנו לסכנות שונות. כיום יש מודעות רבה לסכנות שכאלו, ויש גם ציוד מתקדם וידע רב שרלוונטי לעניין. מה שמביא לכך שקיימות תקנות ותהליכי בדיקה מקצועיים אשר מאפשרים לבדוק הימצאות של חומרים בלתי רצויים באוויר.

על גז ראדון

אחד הגזים המזיקים שקיימים ברמה זו או אחרת בתוך מבנים הוא גז ראדון עליו ניתן לקרוא בלחיצה כאן. הראדון הוא גז שנוצר כתוצאה מהתפרקות של היסוד ראדיום. ראדיום הינו יסוד שקיים באדמה וכן בחומרי בנייה שונים. באופן טבעי מתרחשים תהליכים שונים שכוללים גם התפרקות של היסוד, וכתוצאה מכך גז ראדון שנפוץ בחלל החדרים. היות וגז הראדון נמצא כמזיק והוא חושף את הנושמים אוויר זה להתפתחות מחלות מסוכנות כמו סרטן, חשוב לדעת כיצד להתנהל על מנת למנוע כמויות ראדון גדולות, ואיך לזהות הימצאות ראדון במבנים.

אוורור החדרים להפחתת כמויות הגז

תהליכי אוורור נועדו להכניס אוויר נקי אל תוך החדרים פנימה ולהוציא ריחות לא נעימים. אבל לצד התוצאות הפשוטות והיומיומיות הללו יש חשיבות יתרה לאוורור גם בעניין גז ראדון. שכן ככל שהחדר מאוורר יותר, ונכנס פנימה אוויר נקי מבחוץ, כך אחוזי גז הראדון הולכים ויורדים באופן משמעותי. כך שגם מבחינה בריאותית חשוב לאוורר חדרים, וכך להפחית סיכונים להתפתחות מחלות מסוכנות בגין גזים שנכנסים למערכת הנשימה שלנו.

בדיקה מקצועית לזיהוי המפגע

בכל חדר עלול להיות ריכוז גבוה מידי של ראדון, נכון הדבר עוד יותר כאשר מדובר על חדרי ממ"ד. וזאת בגין העובדה שחדרים אלו נוטים להיות סגורים ופחות מאווררים, וגם חומרי הבניה המשמשים לבניית חדרי ממ"ד שונים מחומרי הבניין בחדרים אחרים. היות שכך חשוב לבצע מפעם לפעם בדיקה מקצועית של הימצאות  גז ראדון בחדרי ממ"ד על ידי חברה מומחית בתחום.

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
בחינת חלופות בבחירת בית הקפה המושלם
בחירת בית הקפה הנכון היא לא רק להיכנס למקום הקרוב עם מכונת קפה. זה כולל קצת יותר אסטרטגיה והבנה של מה...
קרא עוד »
מאי 08, 2024
איך משמחים חתן וכלה ביום החתונה?
כמעט כל אחד מאיתנו זוכה במהלך חייו להיות כלול ברשימת מוזמנים לתחתונה של חבר קרוב או חברה קרובה. איך...
קרא עוד »
יול 08, 2019
ריהוט משרדי למשרד הפרטי – כך תבחרו אותו נכון
נכנסתם לעבוד במשרד חדש להשכרה? הקצאתם את אחד מחדרי הבית שלכם לשימוש משרדי? כדאי שתעיינו במאמר הזה...
קרא עוד »
אוג 29, 2021