החזר מס רטרואקטיבי – יש דבר כזה?

החזר מס רטרואקטיבי

כל שכיר באשר הוא, משלם למדינה תשלומי מס הכנסה. מדובר בניכוי מס אותו אתם משלמים אוטומטית, ובתחילתה של השנה קובעים מהו גובה המס אותו יהיה עליכם לשלם.

המדינה מתייחסת לנושא זה על פי השכר השנתי, מה שמכונה מדרגות מס. אולם אולי אתם כלל לא מודעים לעניין, ייתכן כי אתם זכאים לקבל החזר מס רטרואקטיבי.

הכסף שלכם וקופת המדינה

ישנם כמובן אנשים שהם עובדים שכירים וכלל אינם זכאים להחזרים, אולם יש גם כאלה שכן זכאים להחזרי מס. המציאות מוכיחה כי מעטים מאתנו יודעים כיצד לקבל את החזרי המס המגיעים לנו, והאם מדובר בהחזר רטרואקטיבי?

החזר מס רטרואקטיבי – יש דבר כזה

וודאי שחלקם של העובדים מודעים להחזר הרטרואקטיבי אך לא יודעים לממש את המגיע להם וחלקם לא יודעים דבר. כמו כן, גם אם המדינה יודעת כי מגיע לכם החזר מס רטרואקטיבי, היא לא תטרח ליידע אתכם. בכדי לממש את הזכויות, יש להגיש בקשה רשמית למס הכנסה מגובים במסמכים הרלוונטיים.

חוק התיישנות

אין ספק כי תשמחו לדעת שמגיע לכם החזר מס, אולם אם אתם רוצים לקבל את ההחזרים, מדובר על טווח זמן של 6 שנים אחורה ולא מעבר. כלומר אם מדובר על החזרים אותם הייתם זכאים לקבל עשר שנים אחרונה, לא תקבלו אותם, ממש בדומה לחוק התיישנות.

באילו מקרים מגיע לכם החזר מס רטרואקטיבי?

הנה לכם רשימה של סיבות לקבל החזר רטרואקטיבי עם טקס החזרי מס: במקרים ואתם עולים חדשים, במקרים של בעיות בריאותיות, כאשר מחליפים את מקום העבודה באמצע השנה, אם השכר שלכם ירד, במקרים בהם שיניתם את הסטטוס שלכם, למשל מנשוי לגרוש, כאשר נולד לכם תינוק, וגם במקרים בהם אתם תורמים לעמותות או עובדים בשתי משרות.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

גיטרה לילדים

אם אתם מעוניינים שהילד שלכם ירכוש תחביב שגם מאוד יועיל לו, לימוד גיטרה יכול להיות דבר מצויין. לימוד גיטרה הוא גם מהנה וגם תורם להתפתחות

קרא עוד »

אופטומטריסט רמת גן

ברמת גן ניתן למצוא לא מעט אופטומטריסטים מקצועיים יותר ופחות. כיצד נדע לבחור את האחד שלנו ? קודם כל החשיבות היא למיקום הגיאוגרפי, רמת גן

קרא עוד »

שתפו את הפוסט בין חברים