קבלני שלד

הבסיס לכל מבנה שאנחנו מבקשים להקים, הוא השלד שלו. באופן טבעי מכאן אנחנו נתחיל את הבנייה. אנחנו לא יכולים לבנות מבנה מבלי שיש לנו שלד עליו נבסס את כל שאר תהליכי הבנייה.

על מנת לבנות את השלד, אנחנו צריכים לשכור קבלנים שמתמחים בכך. קיימת הפרדה בין קבלני בניין לקבלני שלד, מאחר ומדובר בשתי עבודות אשר אומנם קשורות זו בזו, אך שונות. צריך לומר, שיש גם מקרים בהם קבלני בניין הם קבלני שלד, וכמובן שאם חברת בנייה אחראית על כל התהליך, אז היא תספק לנו קבלן שלד שיהיה אחראי על כל השלב הראשוני.

השלד יבנה בהתאם לתכנון הבנייה, כאשר לשם כך יהיה צורך לעשות בור ענק, אשר ממנו תתחיל הבנייה. שם יונחו היסודות עליהן יישב השלד, והוא יהיה יהווה את הבסיס למבנה שייבנה. כיום, הבור משמש הרבה פעמים לבנייה של מקלטים, מרתפים או חניונים תת קרקעיים.

בשביל למצוא קבלני שלד, אנחנו לא צריכים ללכת רחוק מדי. אנחנו יכולים למצוא מגוון רחב של קבלני שלד אשר רשומים בפנקס הקבלנים, ומתוכם נוכל לבחור את הקבלן שמתאים לנו. באופן עקרוני, אם אנחנו עובדים עם קבלן בנייה או מנהל פרויקט, אז סביר להניח שהם יהיו אלה שיזמינו את קבלן השלד ויעסיקו אותו. אנחנו לא נידרש לכך. כל העבודה מולו תתבצע דרכם. אנחנו לעומת זאת, נידרש לעבוד מול מנהלי הפרויקט, הקבלנים או האחראים על הקשר עם הלקוחות (בהנחה ומדובר על הקמת מבנה מגורים על ידי חברת בנייה).

צריך לומר, האופן בו קבלן שלד יבצע את עבודתו, ישפיע באופן טבעי, על האופן בו המבנה ייבנה. אי אפשר להתבסס על בנייה לא איכותית. אם השלד בנוי בצורה רעועה אז באופן טבעי כל המבנה יהיה כך. כמו כן, קבלן שלד חייב לעמוד בלוח הזמנים, על מנת שיהיה ניתן להתקדם בתהליך העבודה, אחרת לא ניתן להתקדם הלאה לשלבים הבאים.

כפי שניתן להבין, יש לקבלני שלד תפקיד חשוב מאוד בכל תהליך הבנייה, לא פחות מאשר לאנשי מקצוע אחרים שנוטלים חלק בו.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שתפו את הפוסט בין חברים