מדריך לרכישת תפילין לבר מצווה

תפילין לבר מצווה

כל ילד יהודי, כאשר הוא מגיע לגיל מצווה – גיל 13, הוא מחויב בהנחת תפילין. ישנם מדריכים רבים שיכולים לעזור למי שאינו יודע להניח תפילין וכדאי לרכוש אחד כזה. במאמר זה מאת המרכז לרכישת תפילין, נסקור אחר האפשרויות העומדות בפניכם למדריכי קשירת תפילין.

מדריך לרכישת תפילין לבר מצווה

כל ילד מחכה ליום המאושר בחייו כדי לקבל את המתנה החשובה ביותר שילד יהודי יכול לקבל. אנחנו מדברים כמובן על התפילין המהודרות שיקנו לו הוריו בהגיעו לגיל מצוות. (לא יודעים איכן לקנות תפילין? יש חנויות מקוונות שמוכרות תפילין, אותן תוכלו למצוא במנועי החיפוש השונים)

זהו הגיל שבו מתחיל כל ילד להניח תפילין והוא מתחיל לשמוע יותר על קיום מצוות ועל דרך עשייתן. מזמן קבלת עול מצוות, שהוא גיל 13, חייב כל ילד ונער לקיים את כולן, כאשר המרכזי שבהן אלה התפילין שקונים לו הוריו.

איך מניחים תפילין?

מגיל מצוות, חייב כל ילד יהודי בקיום מצוות תפילין ולכן, ההורים שלו צריכים להרגיל אותו לקיים את המצוות ולהראות לו את דרך קשירתן. ישנן כמה שיטות שבהם מניחים תפילין. יש את שיטת הספרדים ואת שיטת האשכנזים.

קיימים חילוקים קטנים בסדר ההנחה ובאופן קשירת רצועות העור על היד, כך שלפני שאתם קונים מדריך לקשירה או שאתם באים לרב שייתן לכם שיעור כיצד יש להניח את התפילין, תצטרכו לומר לו את השיטה שבה אתם מחזיקים.

האם נשים חייבות בתפילין?

לא. נשים אינן חייבות בתפילין, אך אין עבירה להניח אותן לאישה, אם היא אינה מזלזלת בהן כמנהג נשות הכותל למשל. זאת ועוד, נחשבת מצווה זו כמצווה שהזמן גרמה ואישה אינה חייבת במצוות שהזמן גורם את קיומן.

 

הכתבה מאת תפילין ישראל

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
כל תרופות הסבתא לטיפול בכינים
אחד הנושאים הכאובים בקרב הורים וילדים בגיל צעיר מאוד, גיל גן, הוא הנושא של כינים. מאז ומתמיד הנושא הזה...
קרא עוד »
יול 24, 2019
דלתות מיגון
מיגון דלתות  חשוב במקרים רבים. החשובים ביותר הם באזורים בהם מתקיימת פעילות ביטחונית ובמקרים של...
קרא עוד »
אוק 29, 2018
מתי זה הזמן לקרוא לביובית?
אם יש לכם כשל בקו הביוב, רשימת הסיבות הסבירות להזמנה של ביובית אינה ארוכה במיוחד. כשלים בקווי ביוב...
קרא עוד »
אוג 23, 2020