סמוך על סול – איך היא נוצרה ומה זה אומר?

אחת הסדרות הפופולאריות ביותר בטלוויזיה בשנות האלפיים, היא שובר שורות. הסדרה נוצרה בשנת 2008, ושודרה במשך 5 שנים, עד 2013. במשך השנים היא צברה קהל צופים נאמן, גם שנים רבות אחרי שהיא ירדה מהמסכים. בזכות שירותי סטרימינג שונים, שם היא שודרה בשידורים חוזרים, נחשף לסדרה קהל חדש, צעירים ומבוגרים, אשר התאהבו בה. בכל הרשימות אשר מלמדות על הסדרות הגדולות בהיסטוריה, היא מדורגת בעשירייה הראשונה ולעיתים גם במקומות הראשונים. 

בשנת 2015 עלתה למסכים סדרת המשך, ספין אוף, סמוך על סול. סדרה זו באה לספר את סיפורו של סול גודמן, אחת הדמויות מתוך שובר שורות. הרעיון הוא להתמקד בדמותו ולבנות סביבו סדרה שלמה. הסדרה שודרה במשך שש עונות ואמורה להסתיים בקיץ 2022. 

באתר מגזין קולנוע ניתן לקרוא כי ספין אוף של סדרות טלוויזיה הן דבר מוכר ופופולארי. למשל, הסדרה פרייז'ר נוצרה כספין אוף לחופשי על הבר, הסדרה ג'פרסונים נוצרה כספין אוף להכל נשאר במשפחה, ולימים גם נוצרה סדרה בשם ג'ואי שהתמקדה בדמותו מתוך הסדרה חברים. 

מה זה אומר כשיוצרים ספין אוף

כשיוצרים סדרה כמו סמוך על סול, למעשה אומרים מספר דברים:

ראשית, זה אומר שהסדרה המקורית מאוד הצליחה, אך מאחר ואין לאן להתקדם איתה או שמסיבות מקצועיות ואחרות מחליטים להוריד אותה מהמסכים, אז מחליטים לקחת פנייה ולהתייחס לדמות מסוימת, ספציפית בסדרה. 

שנית, זה אומר שישנן דמויות עמוקות ואיכותיות בסדרה, שעדיין יש לאן ללכת איתן. כלומר, אפשר לבנות סביבן סדרה שלמה. 

שלישית, זה כמובן מלמד שיש קהל נאמן שירצה לצפות בסדרה. סמוך על סול זו דוגמא לכך, מאחר והיא זוכה להצלחה לא מבוטלת, לעיתים אפילו ברמה של סדרת המקור, שובר שורות.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

איך ניתן למצוא אתר חדשות כשר?

אתרי חדשות כשרים הם כאלה שמתמקדים בעיקר בתוכן הקשור ליהדות. לעתים קרובות יש להם מידע רב על תרבות ומסורות יהודיות. הדרך הטובה ביותר למצוא אתר

קרא עוד »

שתפו את הפוסט בין חברים