חיסונים לכלב: מה שבעל-כלב צריך לדעת

חיסונים לכלב

כולנו אוהבים לגדל בבית כלב אחד או כמה. הכלב שומר עלינו ומהווה לנו חבר נאמן המעניק לנו אכפתיות ומסירות ללא תנאים. אך גם צריך תמיד לזכור, שהכלב מטיל עלינו אחריות גדולה. אחריות על בריאותנו ובריאות משפחתנו, ובריאותו של הכלב בעצמו.

כמו כול בעלי החיים, גם הכלב חשוף למחלות ולסיכונים בריאותיים המסכנים את חייו. לעיתים, מדובר במחלות העלולות להדביק גם בני אדם. כדי להבטיח שהוא ואנחנו נהיה בריאים, עלינו לקחתו כל תקופת זמן לווטרינר מורשה ומומחה, כדי שייתן לו זריקות וחיסונים. איזה חיסונים צריך לתת, ובאיזה תדירות? המאמר שלפניכם יעשה לכם סדר.

כלבת ומשושה

חיסוני הכלבת והמשושה הם חיסוני חובה, המעוגנים בחוק הישראלי. מה שאומר, שמי שלא יחסן את כלבו במועדים שהחוק מחייב, יהיה צפוי לעמוד לדין. החוק מחייב לחסן כלב שמלאו לו לפחות 3 חודשים, בתדירות של לפחות פעם בשנה.

חיסון הכלבת נועד למנוע את מחלת הכלבת. חיסון המשושה נועד לבלום שש מחלות שונות (ומכאן שמו): פרוו, כלבלבת, דלקת כבד נגיפית, עכברת (2 מחלות), ופארא-אינפלואנזה.

שעלת מכלאות ותולעת הפארק

ישנם גם חיסוני רשות, אך מומלץ מאוד לעשותם בזמן ולא להקל בהם. חיסונים לכלבים אלו מונעים מחלות מדבקות שעלולות לגרום גם למוות.

שעלת מכלאות – מחלה זו עלולה להיגרם בעת חשיפת הכלב לכלב אחר. לכן יש לחסן את הכלב לפחות שבועיים לפני חשיפה אפשרית. המומלץ הוא לחסן תמיד, ובתדירות של פעם בחצי שנה.

חיסון תולעת הפארק – יש לחסן אחת ל3 חודשים. טיפול זה מיועד להרוג את התולעים הקיימים בכלב, אך אינו טיפול מונע.

תילוע

טיפול הניתן נגד תולעי בטן, אותו אפשר לתת בזריקה או בכדור אצל וטרינר חירום. יש לתת אותו לכלב אחת לחצי שנה. במידה והכלב כבר סובל מהתולעים, יש לתתו אחת לעשרה ימים.

קחו את הכלב להערכה מקצועית

בכל מקרה, המומלץ הוא, לקחת את הכלב לווטרינר מורשה ומומחה, כדי שיבדוק את הכלב ויכין לו תכנית חיסונים, שבה יפורטו זמני הטיפול, עם החיסונים שיש לתת לו בכל אחד מהם.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

חוקר פרטי גירושין

חוקר פרטי גירושין

לא מעט אנשים עוברים היום תהליך גירושין, אשר נחשב לקשה ומאתגר מבחינה נפשית ורגשית. אומנם נכון כי לעיתים בני הזוג מחליטים להיפרד בצורה יפה, תוך

קרא עוד »
איך להתגרש יפה

איך להתגרש יפה

סרטים, ספרים ויצירות אחרות לימדו אותנו שגירושין הם לא דבר יפה, להיפך. אנחנו זוכרים לא מעט יצירות שונות בהן הזוגות נאבקו אחד בשנייה, עד לכדי

קרא עוד »

שתפו את הפוסט בין חברים