מה זה ciso ומי יכול לפנות לתפקיד הזה?

CISO מנהל את מערך אבטחת המידע בארגון, וזו משרה שזוכה לביקוש רב בימים אלו. באם הינך מעוניין להגיש מועמדות למשרה זו, עליך לדעת בדיוק מה זה ciso ובמה זה כרוך. מאמר זה דן בתחומי האחריות של CISO ובאנשים שעשויים להתאים לתפקידים אלו. 

מהם תחומי האחריות של CISO? 

כל ארגון שואף ליצור מערך בו המידע הנחוץ לו מאובטח ברמה המקסימאלית ומוגן מפני פריצות וגניבות של המידע היקר לו. אבטחת המידע מגינה גם על הארגון עצמו ועל סודותיו וכמו כן, היא מגינה גם על הלקוחות של הארגון. ה-CISO יהיה זה שאחראי גם על הטמעה ופיתוח של אבטחת המידע וגם על פיתוח המדיניות והנהלים הנדרשים לצורך אבטחת המידע כולל ציות לחוקים ולתקנות שיאפשרו לאלו להתקיים. 

מי יכול להתקבל למשרת CISO?

על מנת להתקבל למשרת CISO, על המועמדים להיות לרוב בעלי ניסיון באבטחת מידע, למרות שלעיתים יתקבלו גם מועמדים ללא ניסיון קודם אך עם תואר ראשון בתחום מדעי המחשב או תחומים משיקים.כמו כן, הם חייבים להיות בעלי כישורי מנהיגות בולטים וכן עליהם להיות מסוגלים לעבוד ביעילות עם חברים אחרים בצוות ההנהלה הבכיר. עליהם להיות בעלי יכולת טובה להתמודד עם מצבי לחץ ומשבר, חשיבה יצירתית וזריזות מחשבה וכן יכולת מעולה לפתור בעיות. 

מה מומלץ לעשות באם הינך מעוניין להיכנס לתפקיד CISO?

באם הינך מעוניין לעבוד בתחום, מומלץ שתלמד תואר ראשון בתחום ניהול אבטחת מידע. יחד עם זאת, גם אם יש בידך תואר ראשון בתחום משיק כמו למשל, מדעי המחשב תוכל לנסות להגיש מועמדות. מומלץ לחשוב מראש האם בידיך הכישורים הנדרשים לעבודה בתחום ואם כן, שלחו קורות חיים למשרות רלוונטיות בהקדם דרך חברת השמה בתחום הסייבר!

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מטריצת הווטרינר: בחירת ספק שירותי הבריאות של חיית המחמד שלך
כשמדובר בבחירת וטרינר עבור חיית המחמד שלך, הקריטריונים נראים פשוטים למדי - אישורים מקצועיים, שירותי...
קרא עוד »
נוב 29, 2023
שלבים נכונים להתמודדות עם התקף חרדה
אנחנו חיים בתקופה שמאופיינת בקצב חיים מסחרר, בשפע של דאגות ובעיקר בחוסר וודאות. יותר ויותר אנשים...
קרא עוד »
אוק 18, 2020
איזה סגנון ציורים יתאים לכם לחדר השינה
כאשר מתכננים חדר שינה בשבילכם או לאחד מבני הבית עולה השאלה איזה סגנון ציורים מתאים. חדרי השינה שונים...
קרא עוד »
פבר 06, 2019