מה העונש על נהיגה בשכרות?

מה העונש על נהיגה בשכרות?

נהיגה בשכרות הינה עבירה חמורה שבתי המשפט נוהגים להתייחס אליה במלוא הרצינות. מדובר על מצב שבו נהג בוחר לעלות על הכביש, כאשר רמת האלכוהול בדמו עולה על הרף המותר לפי החוק. החוק מגדיר רף שונה לנהגים מקטגוריות שונות, כאשר שלושת הקטגוריות העיקריות הן: נהגים וותיקים, נהגים חדשים ונהגים צעירים. חוק נהיגה בשכרות מחמיר יותר עם הנהגים החדשים, אשר נדרשים להיזהר יותר משאר הנהגים שנמצאים על הכביש. רמת האלכוהול בדמם נדרשת להיות נמוכה במיוחד, והם אף יכולים להידרש לעבור בדיקות רפואיות לאחר הרשעה בנהיגה בשכרות. כמו כן, אותו הרף נכון גם לגבי נהגים צעירים, היות והחוק רוצה להבטיח כי הם ינהגו בצורה הזהירה ביותר. לעומת זאת, רף הענישה של נהגים וותיקים הרבה יותר גבוה, אך גם הם חייבים להיזהר שלא לחצות אותו, על מנת להימנע מהעונש שקבוע בחוק- מינימום של שנתיים בפסילת רישיון. אומנם בית המשפט יכול להחמיר עם הנהג, אך הוא אינו יכול לרדת מתחת למינימום שקבוע בחוק.

כל מה שחשוב לדעת לגבי נהיגה בשכרות

קודם כל, חשוב להבין כי אומנם המחוקק אכן קבע עונש מינימלי עבור העבירה של נהיגה בשכרות, אך בפועל ניתן למצוא לא מעט נהגים שמצליחים לצאת מהעניין עם פסילת רישיון של חודשים ספורים בלבד. יש צורך תמיד להתחשב בעבר של הנהג, כמות עבירות התנועה השונות שהוא ביצע וכמובן נסיבות החיים האישיות שלו. עם זאת, חשוב לזכור כי נהג שכבר הורשע בעבר על נהיגה בשכרות, עלול לקבל עונש של 4 שנים בפעם השנייה שלו. חשוב לזכור כי עורך דין מקצועי ומנוסה שמתמחה בתחום, יכול לחולל פלאים ולשנות לחלוטין את כל התמונה. הוא יכול לבדוק כשלים טכניים שונים כמו למשל צורת הכיול של מכשיר הינשוף, היות וכיול שאינו תקין יגרום לביטול התיק. בסופו של דבר, התביעה תצטרך להוכיח את טענתה, ואילו תפקידו של עורך הדין מטעם ההגנה, הוא להראות על ליקויים שונים בדרך איסוף הראיות.

לסיכום, נהיגה בשכרות עלולה לזכות אתכם בעונש קשה וחמור במיוחד, לכן חשוב להיעזר בשירותיו של עורך דין מקצועי שמתמחה בתחום התעבורה.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

משכנתא למסורבים בבנק

הליך של נטילת משכנתא יקרה בדרך כלל כאשר אדם ירצה לרכוש נכס מסוים, אולם מה קורה כאשר יש BDI שלילי או גורמים אחרים הפוגעים בסיכוי

קרא עוד »

שתפו את הפוסט בין חברים