מה עושה רואה חשבון יניב ארד?

החוק קבע והסמיך את מי שיכול לעסוק בראיית חשבון והגדרת התפקיד של רואה החשבון הוא לבצע מעקב ובקרה על דוחות כספיים שונים. משום שרואה חשבון אחראי על הדוחות הכספיים וגם מתן חוות דעת לעיניינים חשבונאיים של עסקים חברות וארגונים, תפקידו הוא מאוד מהותי ובעל השפעה משמעותית על הנעשה בתוך העסק, שכן העיניינים הכספיים הם הליבה והמהות של כל עסק או חברה. האם רואה חשבון עובד רק בעסקים פרטיים?

כמובן שיש עסקים פרטיים וחברות פרטיות שנעזרים בשירותיו של יניב ארד רואה חשבון לצורך ההתנהלות הפיננסית והכלכלית, אבל לא רק חברות וארגונים פרטיים עושים זאת. גם חברות ציבוריות כמובן נעזרות ברואי חשבון ושם תפקידם הוא אף חשוב יותר משום שתפקידם הוא להציג ולשמר את השקיפות של כל הפעילות הכספים והנתונים הפיננסיים של החברות הציבוריות כדי לשמור על האינטרס של הציבור ובעלי המניות. גם חברות ממשלתיות ומוסדות של המדינה מעסיקים או שוכרים כמובן את שירותיהם של רואי חשבון על מנת לבצע מעקב ובקרה על דוחות כספיים מסוגים שונים.

איך אפשר להיות רואה חשבון?

למקצוע ראיית החשבון יש ביקוש שאף נמצא בעלייה בשנים האחרונות. ניתן ללמוד חשבונאות באוניברסיטאות ומכללות שמלמדות תואר בחשבונאות ולאחר מכן להשתלב באפשרויות התעסוקה השונות שמציע תחום זה, בין אם כשכיר או בין אם כרואה חשבון עצמאי אשר מספק שירותים לעסקים, חברות וארגונים שונים. 

מה עוד עושה רואה חשבון?

בנוסף למעקב ובקרה על דוחות כספיים, רואה חשבון כמו יניב ארד גם כמובן עוסק בניהול ספרים כדי שההתנהלות הכספית של החברה או העסק יהיו מאוד מאורגנים, מסודרים וברורים. רואה חשבון עוזר לעסקים להתנהל מול רשויות המסים והוא גם יכול לעזור לכם לתכנן מס על מנת שתתמודדו נכון יותר עם המסים השונים והתנהלות נכונה ובריאה יותר מול רשויות המס.

 

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מוכנות לכיתה א'
כל הורה שמגיע לשלב שבו הילד עומד לפני העלייה הדרמטית לכיתה א', מכיר את ההתרגשות והציפייה שהמעמד הזה...
קרא עוד »
ינו 14, 2020
כתר לכלה – תכשיט מיוחד ויפה ליום חתונת
כתרי כלה הם תכשיט מיוחד ליום חתונתה. הם יכולים להיות עשויים ממתכות יקרות כמו זהב או כסף ויכולים להיות...
קרא עוד »
ינו 17, 2023
פיצויים מגרמניה דור שני לניצולי שואה – האם אתם זכאים?
כמעט מאה שנים עבור מאז התקופה החשוכה ביותר בהיסטוריה של האנושות, ועדיין הכאב על היהודים שנספו בשואה -...
קרא עוד »
אפר 05, 2021