10 טיפים לגנן המתחיל

טיפים לגנן המתחיל

אם בחרתם לעצב ולהקים גינה בבית שלכם, הרי שכעת צפויה לכם חוויה כיפית במיוחד כמו גם עבודה בגינה שממלאת את הלב ומגבשת בין בני המשפחה.

מלבד זאת, גינה מטופחת ויפה תקנה לכם מקום נפלא בו ניתן לארח חברים ובני משפחה, כמו גם פינת חמד שכל כולה שלכם! אבל איזה טיפים חשובים עבור הגנן המתחיל? הנה 10 טיפים טובים:

תכנון נכון – לפני שאתם רוכשים כל פרח, צמח או ציוד לגינה, חשוב לבצע תכנון של המרחב, למשל תוכלו למצוא בריכות נוי באתר טולמן השאלה אם יש לכם מספיק מקום. נסו להבין היכן תרצו לשתול עצים, היכן על פי התנאים כדאי לשתות שיחים ופרחים, כמו גם שיש לתחום פינה לישיבה ובילוי. עבדו עם כל בני המשפחה לקבלת חוויה כיפית ומגבשת.

ייעוץ של אנשי המקצוע – התייעצו עם מומחים בגינון או לפחות עם מוכרים מנוסים במשתלה לגבי בחירת צמחים המתאימים לעונה, כמו גם למזג האוויר.

הצללה – וודאו כי שינה הצללה גינה כמו פרגולה או רשת צל. באמצעות צל במקום, תוכלו לבלות זמן רב במרחב החיצוני.

כלי גינון ידניים – רכשו כלי גינון ידניים כמו מזמרה חשמלית, מפוח עלים, מכסחת דשא (במידה וישנו מרחב גדול עם דשאים) ושאר כלים לחצר. בכך תוכלו לייעל את העבודה.

הצטיידו בחומרי דישון והדברה – עוד תזדקקו לחומרי דישון והדברה וזאת כדי לשמור על שטח גינה נקי ממזיקים וחרקים.

דחלילים ורשתות – במידה והקמתם גינת ירק אך מזיקים אוכלים לכם את השתילים: יש להציב במקום דחליל או לתחום את הגינה עם גדר או עם רשת מתאימה.

ציוד השקייה – הרכיבו מערכת טפטפות לגינה אשר מסייעות לבצע השקייה קבועה של הפרחים והצמחים באופן חסכוני. מערכת כזאת תספק את כמות המים הדרושה ללא בזבוז מיותר של משאבים.

כלי גינה ממנועים – מי שיש לו גינה גדולה, יוכל להצטייד בכלי גינון ממנועים. באמצעות כלים כאלה ואחרים תוכלו לעבוד בקלות גם בגינות רחבות.

ריהוט גן – כעת שהגינה מוכנה מטופחת ומלאה בצבע, תוכלו לבחור ריהוט גן מתאים שיתכתב בצורה נכונה עם סגנון העיצוב שבחרתם.

השוואת מחירים – בצעו השוואת מחרים של ציוד לגינה בחנויות מקוונות כמו https://toolman.co.il ובחרו את המחיר הנוח ביותר וזאת מבלי להתפשר על איכות.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

חוקר פרטי גירושין

חוקר פרטי גירושין

לא מעט אנשים עוברים היום תהליך גירושין, אשר נחשב לקשה ומאתגר מבחינה נפשית ורגשית. אומנם נכון כי לעיתים בני הזוג מחליטים להיפרד בצורה יפה, תוך

קרא עוד »
איך להתגרש יפה

איך להתגרש יפה

סרטים, ספרים ויצירות אחרות לימדו אותנו שגירושין הם לא דבר יפה, להיפך. אנחנו זוכרים לא מעט יצירות שונות בהן הזוגות נאבקו אחד בשנייה, עד לכדי

קרא עוד »

שתפו את הפוסט בין חברים