כל היתרונות של תמ"א 38

יתרונות של תמ"א 38

כל תהליך שיפוץ ושינוי של מבנים, כורך בתוכו לא מעט יתרונות, אך נדמה שפרויקט כמו תמ"א 38, כורך בתוכו יתרונות רבים ומגוונים, אשר יכולים לשפר באחת גם את איכות המבנה וגם איכות החיים של המתגוררים בו וכן של בעלי הדירות שמחזיקים בהן.

תמ"א 38, הוא פרויקט אשר נקבע על ידי המדינה בעשור הראשון מתוך כוונה לחזק מבנים ישנים, מבנים אשר נבנו לפני 1980, מתוך כוונה שיוכלו לעמוד בתנאי רעידת אדמה מחד, ומאידך שיוכלו לעמוד במקרה של התקפת טילים על ישראל. מאחר והיה חשש אשר עם הזמן גם התברר כנכון, שקבלנים ויזמים לא ימהרו לקחת על עצמם פרויקטים כאלה, וכן גם לא דיירים ובעלי דירות, מסיבות כלכליות ואחרות, אז הוכנסו בתוכנית לא מעט אלמנטים שנועדו לעזור ולעודד את כל מי שמעורב בעניין, ליטול בו חלק.

לפרויקט של תמ"א 38, יש כאמור יתרונות רבים, הן עבור הדיירים שנהנים מכך והן עבור בעלי הדירות וכן עבור הסביבה הקרובה. אנחנו נציג כמה מהיתרונות הבולטים בפרויקט שכזה:

נתחיל מהקבלנים. הם נהנים מפרויקט זה במספר מובנים. ראשית, הם מרוויחים פרסום דרך השתתפות בפרויקט והובלתו. שנית, הם מקבלים את הזכות לבנות דירות נוספות במבנה, מה שכמובן יכול לעזור להם להרוויח מהפרויקט.

הדיירים מרוויחים מהפרויקט מספר דברים. ראשית, הם נהנים ממבנה מחודש, משופר, מבנה שנראה הרבה יותר טוב, הרבה יותר איכותי – ראו ערך התחדשות עירונית http://www.engelinvest.co.il/category/התחדשות-עירונית-. כמו כן, כחלק מהפרויקט הם מקבלים שטח נוסף בדירות, מותקנת מעלית במבנה, מגדילים את שטחי החנייה וכן הם מקבלים מחסנים וממ"ד בכל דירה.

בעלי הדירות, מי שמשכיר אותם לדיירים במהלך הזמן, נהנים מכך שיש עלייה בערך הנכס שברשותם, למעשה כל הערך של המבנה גדל, הם יכולים לדרוש סכום גבוה יותר עבור שכירות במבנה, גם בגלל העובדה שנוסף לו מעלית. צריך לזכור, אותם בעלי דירות אינם מתמודדים עם שינוי בשגרת החיים בזמן השיפוץ, כך שתקופה זו פחות משפיעה עליהם והם נהנים מכל היתרונות מבלי שהחסרונות של התהליך משפיעים בצורה כלשהי על החיים שלהם.

> קראו גם: איך בוחרים חברה לאחזקת מבנים?

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שתפו את הפוסט בין חברים