טיפול בעזרת בעלי חיים – למה זה יכול לעזור לנו?

טיפול בעזרת בעלי חיים

במשך השנים, חיפשו מומחים בתחום הטיפול, כיצד אפשר לייצר דרכים חדשות, איכותיות וייחודיות לטיפול בילדים ומבוגרים, אשר ישיגו תוצאות טובות ואולי גם מהירות יותר מטיפול רגיל. כפי שאפשר להניח, טיפול בצורה מסורתית, קרי שיחה או אפילו תרופות, לא תמיד עוזר וגם אם כן, לעיתים זה לטווח קצר והנזק יכול להיות גדול מהתועלת. 

אחת האופציות שנוצרו, הוא טיפול בעזרת בעלי חיים (קראו באתר מרכז אמנות הטיפול עוד על הנושא). מחקרים שונים שנערכו במקומות שונים בעולם גילו, את מה שאולי כל אחד שעבד או חי עם בעלי חיים יודע, שיש בהם תכונות ויכולות אשר יכולות לעזור בדרכי טיפול שונים. בין אם מדובר בילדים ובין אם מדובר במבוגרים. זה נכון לגבי טיפול בסוסים, כלבים, חתולים, חיות ימיות ועוד. 

לפני שנסביר למה טיפול בעזרת בעלי חיים יכול לעזור, חשוב לומר, שלשם כך צריך לייצר תוכנית אטרקטיבית, צריך לייצר תהליך עבודה מסודר  עם נעמה קינן וכמובן להתאים את אופי התוכנית למטופל או למטופלת. 

למה טיפול בעזרת בעלי חיים יכול לעזור?

יש לכך שלושה הסברים עיקריים. הראשון, בעלי חיים יודעים לגלות אמפתיה ולתת חום ואהבה לאנשים, שהרבה פעמים מתמודדים עם קשיים חברתיים וקושי לקבל זאת מבני אדם. 

ההסבר השני הוא, עבודה עם בעלי חיים מחייבת אחריות, משמעת, מחייבת מכל אחד לתת מעצמו. הרבה פעמים, זה מאלץ את המטופלים להתנהל אחרת ממה שהם רגילים בחייהם האישיים. 

ההסבר השלישי, המסגרת היא שונה, ייחודית, לעיתים הרבה יותר מהנה ומיוחדת. אנשים שחוו טראומה וקושי בעולם, ירצו להתנתק ממנו. הדרך הטובה בשבילם הוא לעבור ולעבוד עם חיות מסוגים שונים, אשר מכניסים אותם אל עולמם ומעניקים אפשרות להתפתח בצורות שונות ולקבל את מה שלא קיבלו בעולם האמיתי. 

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מטבחים קטנים
צרכנות

מטבחים קטנים – יתרונות גדולים

לא כולם מתגוררים בדירות גדולות ומשופצות, ישנם כאלו שיעדיפו דווקא מרווח קטן יותר מסיבות כאלו ואחרות, או מפאת האפשרויות העומדות בפניהם. בסתרי הלב, גם כשהדירה

קרא עוד »
עריכת צוואה
דין ומשפט

מתי כדאי לערוך צוואה?

צוואה חוקית היא הצהרה כתובה, בעלת תוקף משפטי, שתפקידה להסדיר את חלוקת הרכוש של אדם לאחר מותו. קיימים 4 סוגי צוואות חוקיות בישראל, שיש לערוך

קרא עוד »

שתפו את הפוסט בין חברים