מהו ביטוח תכולת דירה?

ביטוח תכולת דירה

אחת הרכישות המשמעויות הינו ביטוח דירה, לאחר מאמץ רב מאוד אתם הבעלים של דירה. אמנם אין לכם מספיק כסף כדי לשלם את כל התשלום של הדירה, אך יש לכם מספיק הון עצמי כדי להתחיל לרכוש אותה, וזה עניין בהחלט חשוב במיוחד. לאחר שבחרתם את הבנק המלווה שיוכל לעזור לכם לשלם את תשלומי הדירה. נותר לכם לעבור עוד משוכה אחת בדרך, אבנר הייזלר מציין כי ביטוח דירה הינה רשות, אך כדאי מאד לבצע אותו כי הוא עלול לחסוך לכם הוצאות מיותרות במקרה של נזק.

הדירה שלנו היא בדרך כלל הנכס הכי יקר שיש לאדם בבעלותו, וגם יש לאדם היקשרות רגשית לדירה שבבעלותו, ולכן הוא רוצה להגן עליה בכל מחיר. אבנר הייזלר מציין כי  על מנת לוודא שהדירה שלכם תישאר יפה ותקינה כמו ביום שקניתם אותה עליכם לבצע, כדי למנוע מצב שבו לדירה שלכם יהיו נזקים עצומים לטווח ארוך עליכם לבצע ביטוח דירה.

אבנר הייזלר טוען כי ביטוח באופן כללי משמש כערובה לדאגות שלנו, אנשים מעדיפים לשלם כמות קטנה של כסף בכל חודש, אבל לדעת שהדירה שלהם מוגנת.

אז איך בוחרים ביטוח דירה ?

אבנר הייזלר מציין  כי הדבר הראשון שיש לדעת כאשר בוחרים ביטוח  הוא שהמדינה קבעה בחוק את התנאים בפוליסת ביטוח מבנה , וכל חברות הביטוח חייבות לכלול את תנאים אלו. בביטוח של הדירה, חברת הביטוח רשאית להוסיף על התנאים הקיימים או הרחבות, אך לא לגרוע מן התנאים הקיימים.

אבנר הייזלר מציין כי החוק הקובע את פוליסת הביטוח התקנית נקרא תקנות הפיקוח על עסקי ביטוח והוא נחקק בשנת 2015, ומטרתו להגן על הצרכנים מפני חברות הביטוח. אבנר הייזלר טוען כי בעקבות החוק החדש המגביל את תנאי הפוליסה, חברות הפוליסה רבות ביניהן על השגת מבוטחים רבים מין האנשים אינם יודעים כי ביטוח הדירה הינו קשור לביטוח המשכנתא כולל שני מרכיבים: ביטוח חיים על ידי הבנק לשם קבלת משכנתא וביטוח דירה שהינו רשות ואינו חובה על פי חוק.

מה כולל ביטוח תכולת דירה?

אבנר הייזלר מציין כי הביטוח כולל שני נושאים:

  • ביטוח מבנה– זהו ביטוח שתפקידו לבטח את הדירה ואת המתקנים הצמודים לה
  • ביטוח תכולה – מבטח את הרהיטים שיש בדירה ואת כל הציוד כמו כן הוא גם מבטח דברי ערך.

חברות הביטוח מציעות גם תכולת מבנה וביטוח תכולה משולבות וגם בנפרד.

*יודגש כי אבנר הייזלר אינו עורך דין, אך מומחה בהגשת תביעות אל מול חברות הביטוח על כל הצד הפרוצדורלי.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

קייטנת גלישה בחיפה

קייטנת גלישה בחיפה

הורים המחפשים קייטנות לילדיהם נחשפים לכמה וכמה אפשרויות של קייטנות בנושאים שונים. אחת הקייטנות המועדפות על ידי הילדים היא קייטנת גלישה. קייטנת גלישה בחיפה הקייטנה

קרא עוד »

שתפו את הפוסט בין חברים