מהו ביטוח תכולת דירה?

ביטוח תכולת דירה

אחת הרכישות המשמעויות הינו ביטוח דירה, לאחר מאמץ רב מאוד אתם הבעלים של דירה. אמנם אין לכם מספיק כסף כדי לשלם את כל התשלום של הדירה, אך יש לכם מספיק הון עצמי כדי להתחיל לרכוש אותה, וזה עניין בהחלט חשוב במיוחד. לאחר שבחרתם את הבנק המלווה שיוכל לעזור לכם לשלם את תשלומי הדירה. נותר לכם לעבור עוד משוכה אחת בדרך, אבנר הייזלר מציין כי ביטוח דירה הינה רשות, אך כדאי מאד לבצע אותו כי הוא עלול לחסוך לכם הוצאות מיותרות במקרה של נזק.

הדירה שלנו היא בדרך כלל הנכס הכי יקר שיש לאדם בבעלותו, וגם יש לאדם היקשרות רגשית לדירה שבבעלותו, ולכן הוא רוצה להגן עליה בכל מחיר. אבנר הייזלר מציין כי  על מנת לוודא שהדירה שלכם תישאר יפה ותקינה כמו ביום שקניתם אותה עליכם לבצע, כדי למנוע מצב שבו לדירה שלכם יהיו נזקים עצומים לטווח ארוך עליכם לבצע ביטוח דירה.

אבנר הייזלר טוען כי ביטוח באופן כללי משמש כערובה לדאגות שלנו, אנשים מעדיפים לשלם כמות קטנה של כסף בכל חודש, אבל לדעת שהדירה שלהם מוגנת.

אז איך בוחרים ביטוח דירה ?

אבנר הייזלר מציין  כי הדבר הראשון שיש לדעת כאשר בוחרים ביטוח  הוא שהמדינה קבעה בחוק את התנאים בפוליסת ביטוח מבנה , וכל חברות הביטוח חייבות לכלול את תנאים אלו. בביטוח של הדירה, חברת הביטוח רשאית להוסיף על התנאים הקיימים או הרחבות, אך לא לגרוע מן התנאים הקיימים.

אבנר הייזלר מציין כי החוק הקובע את פוליסת הביטוח התקנית נקרא תקנות הפיקוח על עסקי ביטוח והוא נחקק בשנת 2015, ומטרתו להגן על הצרכנים מפני חברות הביטוח. אבנר הייזלר טוען כי בעקבות החוק החדש המגביל את תנאי הפוליסה, חברות הפוליסה רבות ביניהן על השגת מבוטחים רבים מין האנשים אינם יודעים כי ביטוח הדירה הינו קשור לביטוח המשכנתא כולל שני מרכיבים: ביטוח חיים על ידי הבנק לשם קבלת משכנתא וביטוח דירה שהינו רשות ואינו חובה על פי חוק.

מה כולל ביטוח תכולת דירה?

אבנר הייזלר מציין כי הביטוח כולל שני נושאים:

  • ביטוח מבנה– זהו ביטוח שתפקידו לבטח את הדירה ואת המתקנים הצמודים לה
  • ביטוח תכולה – מבטח את הרהיטים שיש בדירה ואת כל הציוד כמו כן הוא גם מבטח דברי ערך.

חברות הביטוח מציעות גם תכולת מבנה וביטוח תכולה משולבות וגם בנפרד.

*יודגש כי אבנר הייזלר אינו עורך דין, אך מומחה בהגשת תביעות אל מול חברות הביטוח על כל הצד הפרוצדורלי.

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
40 סיבות לעבור לתזונה טבעונית
הבחירה להיות טבעוני יכולה להיות מונעת מהרבה סיבות. להלן 40 מניעים פוטנציאליים (ובאתר אוכל זה החיים כל...
קרא עוד »
יונ 01, 2023
מה עושים עם כולסטרול גבוה?
כולסטרול הוא חומר שומני המיוצר בכבד בעיקר, והוא משמש מעין “אבן בניין” לבניית הורמונים, ויטמינים...
קרא עוד »
פבר 03, 2020
מהו פטריגיום ואך מטפלים בו?
פטריגיום הוא מצב עור שכיח שיכול להיגרם על ידי נזקי שמש. התסמינים של פטריגיום כוללים בליטות אדומות...
קרא עוד »
אפר 24, 2023