כמה פיצויים ניתן לקבל בעזרת עורך דין תאונות אופניים?

עורך דין תאונות אופניים

האופניים הפכו לאמצעי נפוץ לפעילות ספורטיבית עממית כמו גם לכלי תחבורה נפוץ מאוד בישראל. מכיוון שתשתית הדרכים הייעודיות עבור רוכבי אופניים בישראל הינה מוגבלת מאוד, רבים מהרוכבים מוצאים את עצמם משתמשים בכבישים. אי לכך, מגלה עורך דין תאונות אופניים כי לא מעט ישראלים נפגעו בשנים האחרונות במהלך הרכיבה. זה קורה הן במהלך רכיבה על אופניים ללא אמצעי הנעה חשמלי והן במהלך רכיבה על אופניים חשמליות. לנפגעים ישנה אפשרות לתבוע ולקבל פיצויים.

האם הפיצוי יכול להגיע למאות אלפי ₪?

אף עורך דין תאונות אופניים לא יוכל להבטיח מראש כמה פיצויים יינתנו בתאונת אופניים, שכן כל מקרה הינו פרטני. יחד עם זאת, לאחר תאונה מסוג זה, כפי שהוכח במקרים רבים לאחרונה, הושגו פיצויים של מאות אלפי שקלים ויותר. גובה הפיצוי מבוסס בין היתר על היקף הנזק, על נסיבות התאונה ועל הגורם שמחויב לשלם פיצויים.

ממי ניתן לתבוע פיצויים בעזרת עורך דין תאונות אופניים

ניתן לקבל בעזרת עורך דין תאונות אופניים פיצויי נזיקין ותגמולים שונים, ממגוון גורמים אפשריים. לדוגמא, אם רוכב האופניים נפגע על ידי כלי רכב מנועי, מדובר בפגיעה מסוג תאונת דרכים. במידה ומדובר בתאונה בדרך לעבודה, זו נחשבת גם כתאונת עבודה. בעזרת עורך הדין ניתן לתבוע פיצויים ולפנות לגורמים שונים כגון:

  • חברת הביטוח של נהג רכב – אם נהג רכב הוא מי שפגע ברוכב אופניים בזמן נסיעה או אפילו בזמן עצירה.
  • חברת הביטוח של רוכב האופניים – במקרים שבהם לא קיימת חברת ביטוח של גורם אחר שניתן להגיש מולו את התביעה.
  • מעסיק – אם מדובר בתביעה עקב תאונת עבודה.
  • ביטוח לאומי – נפגעי תאונות יכולים לתבוע תביעת נכות מול ביטוח לאומי, בעזרת עורך דין תאונות דרכים.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

הסכם טרום נישואין
דין ומשפט

מה אומר החוק על יחסי ממון?

הסכם ממון מתייחס לחלוקת הרכוש בעת שבני זוג מתגרשים או כאשר אחד מהם הלך לעולמו. כאן נכתוב על נושא זה: מה אומר החוק על יחסי

קרא עוד »

שתפו את הפוסט בין חברים