למה בצק ילדים מצוין למוטוריקה העדינה?

בצק ילדים

משחקי בצק הם כבר מזמן אחד המשחקים היותר מהנים עבור ילדים בגילאים צעירים. בין אם מדובר בבצק שאתם מכינים בבית ובין אם בצק משחק לילדים שרכשתם במיוחד בעבור המשחק, בצק יכול להעסיק ילדים לאורך זמן, לפתח את הדמיון וליצור צורות משונות וכיפיות. מלבד העובדה שבצק ילדים הוא משחק מהנה, הוא מחביא בתוכו יתרונות רבים הקשורים להתפתחות הילדים. 

בצק ילדים, רעיון נהדר לפיתוח מיומנויות והתפתחות הילד:

מוטוריקה עדינה

בזמן שילדים מועכים, מותחים, קושרים ומקווצ'צ'ים את הבצק הם למעשה בונים את כוח השרירים הקטנים הקיימים באצבעות ובידיים. אותם שרירים משמשים בשלב מאוחר יותר להחזקת עיפרון, גזירה במספריים או חיתוך בזוויות הנכונות להן. בנוסף, התיאום בין הידיים לעיניים גם הוא מתחדד כאשר עיקרון היצירה נשאב מן הראש, מבוצע על ידי הידיים ועל העיניים לאשר כי זו הייתה הכוונה.

כמו כן, משחק בבצק יכול לפתח את היצירתיות והדמיון. כשילדים משחקים בבצק, הם מתחילים לחשוב בצורה סמלית או מעמידים פנים שהבצק הוא בעצם משהו אחר. מיומנות זו היא חשובה לגמישות הקוגניטיבית ולדרך בה ילדים מביעים את הרעיונות שלהם.

חלק מיתרון המשחק בבצק הוא האפשרות להכין מאפס את שעת המשחק של הילדים. חלק ההכנה יכול ללמד אותם קצת מדע ומתמטיקה ולהרחיב את האופקים שלהם כבר מגיל צעיר. החל ממדידה, ערבוב, לישה וכל היוצא מהכנת בצק יכולים לגרות את מוחו של הילד למחוזות חדשים. 

כשילדים משחקים בבצק הם לומדים גם על סיבה ותוצאה. זה ייתן לכם את האפשרות לדבר איתם, לשאול שאלות ולשוחח עימם בצורה פתוחה יותר. 

לסיכום, בצק ילדים הוא משחק נהדר עבור ילדים בגיל הרך עבור חיזוק המוטוריקה העדינה שלהם. כיף גדול שניתן ליצור בבית, לשחק, ללמוד ולשתף.

קראו כיצד מגנטים לילדים יכולים להשפיע על ההתפתחות שלהם

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

הסכם טרום נישואין
דין ומשפט

מה אומר החוק על יחסי ממון?

הסכם ממון מתייחס לחלוקת הרכוש בעת שבני זוג מתגרשים או כאשר אחד מהם הלך לעולמו. כאן נכתוב על נושא זה: מה אומר החוק על יחסי

קרא עוד »

שתפו את הפוסט בין חברים