האם להשאיר או להעביר אדם סיעודי מביתו?

מהו תהליך בחירת בית אבות?

אחת השאלות אשר עולות בסיטואציה שבה יש בבית אדם סיעודי היא: האם להעבירו למוסד סיעודי או או שלא. זו אכן שאלה מהותית משום שיש על פניו יתרונות וחסרונות לכל בחירה שתתבצע. אם האדם נשאר בביתו הוא עלול להיות לא נתון תחת השגחה ופיקוח רפואיים שחשובים עבורו הן עבור הבריאות הפיזית שלו והן עבור הבריאות המנטלית שלו. במידה והאם עובר למוסד סיעודי נוצר ניתוק ממנו ומסביבתו הקרובה ואין פיקוח של המשפחה, קיימת אי ודאות לגבי טובת האנשים המטפלים בו במקום הסיעודי, לגבי מידת הניקיון, המזון ויתר הדברים. 

כאשר עולה השאלה האם להשאיר או להעביר אדם סיעודי מביתו, הרי שהשאלה עולה משום שקיים ספק לגבי היכולת לספק מענה לצרכיו של האדם הסיעודי במסגרת ביתית. מסגרת ביתית, חמה ותומכת ככל שתהיה, היא נטולת הסיוע והמכשור הרפואי שהוא קריטי מאוד עבור האדם הסיעודי. ולא רק זאת – אלא שמסגרת תומכת ביתית לא מספקת את הצרכים החברתיים והצרכים הטיפוליים של האדם הסיעודי מבחינה נפשית וגופנית. 

מסגרות סיעודיות בסטנדרט גבוה

כדי להיות שקטים שהאדם הסיעודי נמצא במסגרת חיצונית שתתאים עבורו, שתמלא את כל צרכיו מבחינה חברתית, מנטאלית ופיזית, ושבה הוא יקבל יחס הולם וראוי – יש להעבירו למקום המתמחה במגורים עבור אנשים סיעודיים המקפיד על רמה טיפולים גבוהה. מקומות סיעודיים שלא מקפידים על כל ההיבטים שצוינו האם אכן מקומות שבהם האדם הסיעודי עלול שלא לחוש בטוב. 

תוכלו להעזר בשירותי סיעוד או לקיים סיור בבתי אבות סיעודיים פרטיים המקפידים על הסטנדרטים הגבוהים ביותר, ותוכלו להיות שקטים שהאדם הסיעודי הקרוב לליבכם אכן נמצא בידיים טובות, ושהו מקבל את הטיפול הטוב ביותר שניתן לספק לו מבחינה נפשית וחברתית.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

איך ניתן למצוא אתר חדשות כשר?

אתרי חדשות כשרים הם כאלה שמתמקדים בעיקר בתוכן הקשור ליהדות. לעתים קרובות יש להם מידע רב על תרבות ומסורות יהודיות. הדרך הטובה ביותר למצוא אתר

קרא עוד »

שתפו את הפוסט בין חברים