האם להשאיר או להעביר אדם סיעודי מביתו?

מהו תהליך בחירת בית אבות?

אחת השאלות אשר עולות בסיטואציה שבה יש בבית אדם סיעודי היא: האם להעבירו למוסד סיעודי או או שלא. זו אכן שאלה מהותית משום שיש על פניו יתרונות וחסרונות לכל בחירה שתתבצע. אם האדם נשאר בביתו הוא עלול להיות לא נתון תחת השגחה ופיקוח רפואיים שחשובים עבורו הן עבור הבריאות הפיזית שלו והן עבור הבריאות המנטלית שלו. במידה והאם עובר למוסד סיעודי נוצר ניתוק ממנו ומסביבתו הקרובה ואין פיקוח של המשפחה, קיימת אי ודאות לגבי טובת האנשים המטפלים בו במקום הסיעודי, לגבי מידת הניקיון, המזון ויתר הדברים. 

כאשר עולה השאלה האם להשאיר או להעביר אדם סיעודי מביתו, הרי שהשאלה עולה משום שקיים ספק לגבי היכולת לספק מענה לצרכיו של האדם הסיעודי במסגרת ביתית. מסגרת ביתית, חמה ותומכת ככל שתהיה, היא נטולת הסיוע והמכשור הרפואי שהוא קריטי מאוד עבור האדם הסיעודי. ולא רק זאת – אלא שמסגרת תומכת ביתית לא מספקת את הצרכים החברתיים והצרכים הטיפוליים של האדם הסיעודי מבחינה נפשית וגופנית. 

מסגרות סיעודיות בסטנדרט גבוה

כדי להיות שקטים שהאדם הסיעודי נמצא במסגרת חיצונית שתתאים עבורו, שתמלא את כל צרכיו מבחינה חברתית, מנטאלית ופיזית, ושבה הוא יקבל יחס הולם וראוי – יש להעבירו למקום המתמחה במגורים עבור אנשים סיעודיים המקפיד על רמה טיפולים גבוהה. מקומות סיעודיים שלא מקפידים על כל ההיבטים שצוינו האם אכן מקומות שבהם האדם הסיעודי עלול שלא לחוש בטוב. 

תוכלו להעזר בשירותי סיעוד או לקיים סיור בבתי אבות סיעודיים פרטיים המקפידים על הסטנדרטים הגבוהים ביותר, ותוכלו להיות שקטים שהאדם הסיעודי הקרוב לליבכם אכן נמצא בידיים טובות, ושהו מקבל את הטיפול הטוב ביותר שניתן לספק לו מבחינה נפשית וחברתית.

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך לבחור כורסת טלוויזיה לסלון הבית
המאמר באדיבות: טיויפוינט חדר הסלון שבכל בית מהווה את החדר המפנק ביותר בבית. מדובר בחדר שבו מתכנסים...
קרא עוד »
מרץ 05, 2019
תא צילום לאירועים – אנשים אוהבים את זה!
בבואכם לבחור בין שלל אטרקציות לאירוע שאתם עושים, כדאי יהיה לקחת בחשבון דבר אחר משמעותי: מה אנשים...
קרא עוד »
אפר 04, 2022
חנוכייה
החנוכייה שאנו מדליקים בחנוכה, מסמלת לנו לא מעט. מדי שנה בחנוכה אנו מתכנסים משפחות משפחות ומדליקים את...
קרא עוד »
נוב 17, 2020