גירושין בהסכמה – להיפרד בצורה הטובה ביותר לשני הצדדים

עורך דין גירושין

הסכם גירושין נדרש בנסיבות שונות ובעיקר כאשר מערכת היחסים בין בני הזוג הגיעה לסוף דרכה. כך  בגלל בעיות כלכליות, בגידה, אובדן האהבה וחוסר עניין במערכת היחסים, בגלל ויכוח על גידול ילדים ומסיבות מהותיות אחרות. לאורך השנים מצטבר רכוש משותף וכאשר יש ילדים בגילאים צעירים התמונה אך מסתבכת.  פירוק המערכת המשותפת מחייב מציאת פתרונות מורכבים כמו חלוקת רכוש, משמורת על ילדים, חלוקת דמי מזונות ועוד. יחד עם זאת, רובם ניתנים להסדרה בקלות. הבעיה הגדולה היא הילדים. עם רצון הדדי טוב ניתן לפתור את כל המחלוקות בהסכמה.

הסכמה הדדית

דיונים בעת הסכמה הדדית נעשים באווירה טובה ומשמרת את הקשר העתידי בצורה סבירה. צריך לזכור, כי יש ילדים ברקע והרצון הוא לא להזיק להם מעבר לנזקים הנגרמים עקב ההיפרדות – שאף הם קשים לעיכול. כאן התהליך יהיה יעיל, תרבותי ומהיר וייעשה במספר פגישות. הדיון על ההסכם הוא ענייני ומקל מאוד על מציאת פתרונות. לאחר הבאת ההסכם לאישור בית משפט לענייני משפחה כל אחד יוצא לדרכו החדשה ללא משקעים מיותרים.

התדיינות בבית משפט

החלופה לאי הסכמה היא ויכוחים מרים העלולים להיגרר לדיונים בבית משפט. כל אלו גורמים להוצאות כספיות גדולות, לעוגמת נפש, לבזבוז זמן ומתח מיותר. במקרים רבים, בית המשפט פוסק פסיקות דומות לאלו המתקבלות בעת גירושין בהסכמה הדדית. נכון הוא שקיימים מקרים חריגים, אבל לרוב, הם נובעים מדרישות חד צדדיות ולא סבירות מצד אחד.  מומלץ לערוך הסכם גירושין באמצעות עורך דין גירושין בעל מוניטין מאחר ומדובר במסמך משפטי שניתן לערער עליו ולתקוף אותו בבית משפט. במקרה של הסכמה הדדית ניתן לשכור שירותי עורך דין אחד אשר ייצג את שני הצדדים.

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
שיעורים פרטיים במתמטיקה – האם הם יעילים
תלמידים רבים מוצאים את עצמם מתקשים כאשר הם מגיעים לפרקים הסבוכים במתמטיקה. הם יכולים להיות תלמידים...
קרא עוד »
נוב 03, 2019
כפכפי קיץ – מה מומלץ לקנות?
חיכינו כל השנה לקפיצת רגלינו ממגפיים לכפכפי קיץ, כדי לתת להם את התחושה המרגשת של סנדלים קלילים...
קרא עוד »
יונ 07, 2020
מי יכול להיות מוהל
בהגיע תינוק זכר לגיל שמונה ימים, מצווה התורה למול אותו ולייחד את בריתו עם האלוקים. זהו אירוע מחונן בכל...
קרא עוד »
אוק 17, 2020