ציוד לאומנויות לחימה

ציוד לאומנויות לחימה

אומנות הלחימה היא אומנות שהגיעה אלינו מהמזרח הרחוק, מהודו הקדומה, מסין, מתאילנד, מיפן ואף מברזיל. בכל מדינה ישנן אומנויות לחימה שונות אשר מקורן מהשורשים העתיקים של אותה אומה. רוב אומנויות הלחימה גובשו לצורה שבה הן נלמדות בזמנינו רק במאה השנים האחרונות.

ישנן אומנויות לחימה אשר מקורן ביהדות ומופיעות על כך עדויות בתנ"ך וישנה גם אומנות לחימה שמבוססת על אותיות הא"ב העברי על תורת הקבלה, על ריקודים וסיפורים ועל מגוון כלי נשק ייחודיים.

מהי אומנות לחימה?

אומנות הלחימה הינה מיומנות גופנית אשר ניתן לרכוש אותה באמצעות תרגול. עיקרון האומנות היא שיפור של יכולת הלחימה בקרב של פנים מול פנים. אבל היא עוזרת גם לשיפור השליטה העצמית, שיפור היכולות בתחום התודעה העצמית ועוד מגוון יכולות אישיות.

מרבית אומנויות הלחימה נוצרו בעיקר לצורך הגנה עצמית בעת תקיפה. רובן מתמקדות ושמות דגש על התנועה אל מול היריב ובחלקן ניתן להיפצע במהלך האימונים. קיימים גם סוגים של לחימה שנכללים בתחרויות ספורט שונות או כאלה שכוללים כושר לחיטוב הגוף.

ציוד למתאגרף

בכל מועדון ספורט קיים ציוד אומנויות לחימה מיוחד אשר מתאים לאומנויות הלחימה השונות. מכריות אגרוף מסוגים שונים, כריות אגרוף, כפפות אגרוף ובובות אגרוף שונות. ישנו כמובן גם ציוד אישי לאדם המגיע ללמוד אומנות לחימה כלשהיא. כאשר אדם רוצה להתחיל ללמוד אומנות לחימה מכל סוג שהוא, עליו להצטייד בביגוד מתאים.

קיימות חליפות לחימה שונות, חולצות בעלות שרוול קצר או ארוך, מכנסי לחימה קצרים ומכנסי טייץ באורכים שונים ואף נעליים בדגמים רבים. ישנם גם מגיני גוף– מגיני רגליים, מגיני כפות ידיים, מגיני ראש ומגיני שיניים.

חנות ציוד לאומנויות לחימה

כאשר אדם מחפש חנות לקנות בה ציוד, עליו לברר האם היא חנות אמינה וכזו אשר נותנת שירות מעולה. האם עובדים שם אנשים שמבינים באומנות לחימה ויודעים להתאים את הביגוד ואת הציוד לאומנות הנלמדת כמו מגני ראש באתר XWEAR.

חשוב לבדוק האם המוצרים שלהם איכותיים ויחזיקו מעמד לאורך זמן. האם יש אחריות על המוצרים והאם כאשר נוצרת בעיה יש למי לפנות.

אז קדימה – עלו על ציוד, אנחנו מתחילים!

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שתפו את הפוסט בין חברים