מהירות מופרזת – המדריך המלא

מהירות מופרזת - המדריך המלא

 

מה קורה כשנהג נתפס נוסע במהירות מופרזת? מה עליו לעשות? מהו העונש הצפוי לו? האם זה נגמר בקנס או שצפוי גם מאסר? יש לכם שאלות הקשורות לדיני מהירות מופרזת בחוקי התעבורה? הגעתם למקום הנכון. בשורות הבאות ליקטנו עבורכם את כל המידע ויצרנו לכם את המדריך המלא בכל מה שקשור לנהיגה במהירות מופרזת.

כמעט ולא אפשרי למצוא נהג שלא נסע אי פעם במהירות מופרזת. מהירות מופרזת אינה בהכרח נסיעה במהירות של 200 קמ"ש. נהיגה מופרזת כהגדתה בחוק היא אפילו קמ"ש אחד מעל המותר. למרות שקנס או כל עונש שהוא ניתן לקבל רק אם הנהג נסע במהירות מופרזת של לפחות 10 קמ"ש מעל המותר.

ככלל, צריך כל נהג לדעת שקובעי החוק לא חשבו על רעתו של הנהג. אף אחד לא עושה לך דווקא. להיפך. כללי הנסיעה הבטוחה נקבעו על מנת להעניק לכל משתמשי הכביש ביטחון בזמן הנסיעה. חיי אדם זה לא צחוק, לכן נקבעו כללים נוקשים מאוד שהעובר אותם עלול להיענש קשות.

מהירות מופרזת

בשונה משאר העבירות, נהיגה במהירות מופרזת היא עבירה שקל מאוד לתפוס אותה. עבירה זו גוררת קנס כספי וגם נקודות. במידה והמהירות בה נסעתם היא גבוהה מאוד מהמותר, הרישיון שלכם עלול להיפסל ולהילקח מכם לתקופות קצרות וארוכות לפי גודל העבירה.

במידה ונתפסתם על עבירת נהגיה במהירות מופרזת ואתם מסתבכים יותר מדוח כספי, כדאי לכם מאוד לשכור עורך דין תעבורה. הוא כבר ימליץ לכם על דרך הפעולה הנכונה המתאימה לכם.

בדרך כלל, עורך דין תעבורה טוב יוכל להחזיר לכם את הרישיון במידה והוא נשלל מכם, כמו כן הוא יכול להמליץ לכם האם כדאי להישפט או לא.

למידע נוסף אודות מהירות מופרזת, פנו אל עורכת דין דנה דוד מומחית בדיני תעבורה!

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

הסכם טרום נישואין
דין ומשפט

מה אומר החוק על יחסי ממון?

הסכם ממון מתייחס לחלוקת הרכוש בעת שבני זוג מתגרשים או כאשר אחד מהם הלך לעולמו. כאן נכתוב על נושא זה: מה אומר החוק על יחסי

קרא עוד »

שתפו את הפוסט בין חברים