פיצויים מגרמניה דור שני לניצולי שואה – האם אתם זכאים?

כמעט מאה שנים עבור מאז התקופה החשוכה ביותר בהיסטוריה של האנושות, ועדיין הכאב על היהודים שנספו בשואה – עמוק. זה נכון שניצולי שואה הולכים ומתמעטים תוקף היותם קשישים, ובכול זאת יש דור שלם שגם מכיר את נושא השואה מקרוב, חיי וחווה אותו כמעט כמו קרוביו שניצלו מהתופת.

החל משנת 1975 החלה גרמניה לפצות יהודים ניצולי שואה ולהעניק להם קצבאות זקנה, דמי ביטוח לאומי ודמי שארים. כל הזכויות האלה מגיעים גם למי שנחשב דור שני לניצולי שואה.

 

מדוע אתם זכאים לפיצויים מגרמניה?

אם אתם שארים של ניצולי שואה/ יורשים של ניצול וקרובים בקרבה ראשונה או בקרבת נישואים לאותו ניצול – תוכלו לתבוע את דמי הגמלה של ניצול שנפטר. הביטוח הלאומי הגרמני מכיר בניצולים כעובדים לכל דבר והמוסד העניק פיצויים כמו גם גמלאות וקצבאות לניצולים, גם עקב הפגיעה בחייהם וחירותם וגם עקב היותם מוכרים כעובדים במחנה עבודה.

כיום המוסד לביטוח לאומי הגרמני משלם גמלאות עבור רדיפה, עבודה, דמי ילדים וכולי כאשר הדור השני של הניצולים והיורשים של הניצול זכאים לקבל את הכספים גם באופן רטרואקטיבי.

גם ניצולים שלא הגישו בקשה לקבלת הפיצויים והגמלאות ייתכן כי זכאים לתשלומים רטרו אקטיביים ואתם כדור שני או שארים ויורשים: יכולים לפנות אל מומחים ומשרדים הפועלים להגשת תביעות ומיצוי זכויות לניצולי שואה ולדור השני, כמו גם שהמומחים יכולים לזרז תביעות תוך הגשת ערעורים והתנגדויות. אז זה הזמן לקבל את מה שמגיע לכם או להורים שלכם מהמוסד לביטוח לאומי של גרמניה.

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
המדריך הידידותי לתוכניות טלפתיה וקסמים לאירועים
ברוכים הבאים למסע שובה לב אל עולם מופעי הטלפתיה והקסמים לאירועים. כמומחה בתחום הקסום הזה, אני נרגש...
קרא עוד »
דצמ 15, 2023
תובנות פנימיות לגבי היתרונות של השכרת אוהלים
כסמכות בתכנון אירועים ולוגיסטיקה, המומחיות שלי משתרעת על תחום השכרת אוהלים, היבט שלעתים קרובות...
קרא עוד »
מרץ 14, 2024
צעצועי עץ לילדים – למה משתלם לרכוש אותם?
יותר ויותר הורים בוחרים לקנות לילדים שלהם צעצועי עץ. ישנם לא מעט מקומות אשר מציעים צעצועים מסוג זה,...
קרא עוד »
דצמ 30, 2021