פיצויים מגרמניה דור שני לניצולי שואה – האם אתם זכאים?

כמעט מאה שנים עבור מאז התקופה החשוכה ביותר בהיסטוריה של האנושות, ועדיין הכאב על היהודים שנספו בשואה – עמוק. זה נכון שניצולי שואה הולכים ומתמעטים תוקף היותם קשישים, ובכול זאת יש דור שלם שגם מכיר את נושא השואה מקרוב, חיי וחווה אותו כמעט כמו קרוביו שניצלו מהתופת.

החל משנת 1975 החלה גרמניה לפצות יהודים ניצולי שואה ולהעניק להם קצבאות זקנה, דמי ביטוח לאומי ודמי שארים. כל הזכויות האלה מגיעים גם למי שנחשב דור שני לניצולי שואה.

 

מדוע אתם זכאים לפיצויים מגרמניה?

אם אתם שארים של ניצולי שואה/ יורשים של ניצול וקרובים בקרבה ראשונה או בקרבת נישואים לאותו ניצול – תוכלו לתבוע את דמי הגמלה של ניצול שנפטר. הביטוח הלאומי הגרמני מכיר בניצולים כעובדים לכל דבר והמוסד העניק פיצויים כמו גם גמלאות וקצבאות לניצולים, גם עקב הפגיעה בחייהם וחירותם וגם עקב היותם מוכרים כעובדים במחנה עבודה.

כיום המוסד לביטוח לאומי הגרמני משלם גמלאות עבור רדיפה, עבודה, דמי ילדים וכולי כאשר הדור השני של הניצולים והיורשים של הניצול זכאים לקבל את הכספים גם באופן רטרואקטיבי.

גם ניצולים שלא הגישו בקשה לקבלת הפיצויים והגמלאות ייתכן כי זכאים לתשלומים רטרו אקטיביים ואתם כדור שני או שארים ויורשים: יכולים לפנות אל מומחים ומשרדים הפועלים להגשת תביעות ומיצוי זכויות לניצולי שואה ולדור השני, כמו גם שהמומחים יכולים לזרז תביעות תוך הגשת ערעורים והתנגדויות. אז זה הזמן לקבל את מה שמגיע לכם או להורים שלכם מהמוסד לביטוח לאומי של גרמניה.

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תיאטרון רחוב – אטרקציה שגם ילדים וגם מבוגרים אוהבים
בדרכך לארוחת הצהרים את מבחינה בהתגודדות של קבוצת אנשים. ככל שאת מתקרבת את מבינה את פשר ההתרחשות – ממש...
קרא עוד »
מאי 10, 2022
מיטת טיפולים – Must בכל בית
אנשים רבים כיום בוחרים לעשות שימוש פרטי במיטות טיפולים שונות. עד לפני מספר שנים, מיטות הטיפולים היו...
קרא עוד »
מרץ 28, 2020
מהי קרן בלאקרוק ולמה היא טובה?
בלקרוק היא חברת ניהול השקעות גלובלית מובילה המנהלת ומפקחת על נכסים של יותר מ-6.84 טריליון דולר. הם...
קרא עוד »
אפר 20, 2023