מפרט לגיטרה – מה ההבדל בין כולם

מפרט לגיטרה - מה ההבדל בין כולם

אחד מכלי הנגינה היותר מעניינים ומרגשים הוא הגיטרה. עד שבאמת כולנו נסכים על כך, וודאי נסכים שכשאנו יוצאים לטיול נחמד כדי לעשות פיקניק, הגיטרה תהיה האורחת הראשונה שלנו בוודאי.

מפרט לגיטרה מה ההבדל בין כולם? |

אחד ההבדלים היותר משמעותיים בין גיטרה לשאר כלי הנגינה, הוא שלגיטרה צלילים שגורמים לפעולה בלב שלנו בצורה אחרת משאר הכלים. אין מצב שנצא לטיול חמוד עם חברים ולא תהיה באמתחתנו אחת כזו. גיטרה להנעים איתה את הערב

כשיוצאים לכל מקום ולא ממש חשוב להיכן הוא יהיה, תמיד כדאי יהיה להביא איתנו כלי נגינה מסוים שיעשה את הפנאי שלנו למשהו שהרבה יותר כייף לזכור ושיגרום לנו לרצות ולחזור יותר ויותר פעמים.

כמה עולה גיטרה טובה? |

גיטרה, היא לא בדיוק הכלי מהיקרים שקיימים בעולמנו. היקר ביותר שקיים בין כל כלי הנגינה, לפחות מבחינת הכלים הסטנדרט הוא הפסנתר. הגיטרה לעומת הכלים היותר מוכרים היא נחשבת לזולה יותר כולל האביזרים הנילווים אליה כמו רצועות, תיק נשיאה או סטנד לגיטרה.

כיום כל אחד יכול להרשות לעצמו לקנות גיטרה יפה ומכובדת ואפילו חזקה מאוד עבור סכומים מאוד קטנים שאינם מצריכים פתיחת ארנק גדולה מידי. כיום, ב 200 שקלים כבר ניתן לרכוש גיטרה מצוינת שאינה נופלת מגיטרות יקרות יותר מבחינת צלילים.

מהי תיבת התהודה |

תיבת התהודה בגיטרה, היא בעצם האזור העיקרי של כלי הנגינה – במקרה שלנו כמובן הגיטרה – ובתוכה יש חלל ריק גדול המשחרר הד. מטרתו העיקרית של אותו החלל ריק הוא לספק תהודה לצלילי המיתרים שאנו פורטים בו. למעשה, הוא מתפקד כמעין מגבר המגביה את צלילנו.

גיטרות אקוסטיות שונות, שבהן נדרש מתח מיתרים יותר גבוה, בנויות עם תיבת תהודה רחבה יותר מגיטרות קלאסיות רגילות, בדיוק בשל הקושי לשמוע את הצליל שלהן.

תיבת תהודה – גיטרות חשמליות |

גיטרות חשמליות, שבהן ההגברה היא אלקטרונית, אינן זקוקות לתיבת תהודה אך כן יש גיטרות בעלות נפחים משתנים, שמבנה זה מספק להן גוון חמים יותר לצלילים.

פתח תיבת התהודה הינו האזור, בו אנו פורטים עם האצבעות או עם מפרט לצורך הפקת הצליל שנרצה לקבל.

 

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מאיזה גיל אפשר להתחיל ללמוד ג׳ודו?
הורים רבים חוששים לשלוח את הילדים הקטנים שלהם ללמוד ג'ודו מגיל צעיר בטענה כי מאמצים ופעילויות פיזיות...
קרא עוד »
יול 17, 2020
מוצרים לטיפוח העור של הרבלייף
רוצים להחיות את מראה העור שלכם ולרענן אותו? מוצרים לטיפוח העור של הרבלייף עשויים להעניק לכם את המראה...
קרא עוד »
נוב 23, 2021
הבנת ארונות הזזה: מה חשוב להבין לפני קניה
אופטימיזציה של מקום: ארונות הזזה נחשבים לעיצובם החוסך מקום. על ידי ביטול הצורך בדלתות מתנדנדות...
קרא עוד »
ספט 13, 2023