כמה זמן זה לפסיכומטרי?

אחד המבחנים הקשים ביותר שעומדים בפני צעירים וצעירות, אחרי מבחני בגרות, הוא המבחן הפסיכומטרי. זהו מבחן שיקבע במובנים רבים האם הם יוכלו להתקבל לפקולטה בה ירצו ללמוד באקדמיה.

מטרתו של מבחן פסיכומטרי הוא לבדק יכולות שונות, בין אם זה בעברית,אנגלית, וכן יכולות של הבנה לוגית, כיצד ניתן להבין ולפרש דברים שונים, אשר על פניו אין ביניהם שום קשר. הטענה אומרת, שמבחן פסיכומטרי יכול לחזות את מידת ההצלחה של הצעיר או הצעירה באקדמיה. כלומר, ככל שהם יצליחו במבחן, כך יהיה להם יותר סיכוי להצליח באקדמיה ובעצם ציון הפסיכומטרי הוא מדד חשוב לכניסה לעולם האקדמאי.

המבחן בנוי מתשעה פרקים. פרק אחד שכולל חיבור, אותו צריך לכתוב תוך חצי שעה, הוא אמור להכיל בין 25 ל-50 שורות, ויש לכתוב על נשוא מסוים שמוגדר מראש. מלבדו יש עוד שמונה פרקים, שמורכבים מחשיבה מילולית, כמותית, וכן אנגלית. הפרקים בנויים על שאלות אמריקאיות, כשברמת העיקרון ישנם שני פרק פיילוט שאינם נמדדים בציון הסופי, אך הנבחנים אינם יודעים זאת.

בסך הכל מבחן פסיכומטרי בנוי משלוש שעות ועשר דקות, ללא הפסקה בין לבין. על כן, חשוב מאוד להצטייד בשתייה, ודברי מאכל שיעזרו לכם להעביר את הזמן עד לסיום המבחן בצורה טובה, כך לא תצטרכו לעשות אותו על בטן ריקה.

 

כמה זמן צריך בשביל ללמוד למבחן

צעירים וצעירות שמעוניינים לעשות מבחן פסיכומטרי, על פי רוב נרשמים לקורס הכנה. מי ששואל כמה זמן זה לפסיכומטרי? אז הקורס נמשך יותר מחודשיים, כשהרעיון הוא ללמוד את החומר למבחן, עם דגש על כל חלק וחלק, ללמוד כיצד הוא בנוי ואיך עונים למבחן, מאחר ומדובר גישה מאוד שונה ממה שהם הכירו ממבחני בגרות או מבחנים אחרים שביצעו בעבר.

כמו כן חלק מסוים, בסיום הקורס, בנוי מסימולציות, מרתונים של מבחנים שנועדו להכין  את הנרשמים למבחן עצמו. זה אומר שהסימולציות השונות, בין אם הן כוללות כל פרק בנפרד, שילוב של מספר פרקים או כל הפרקים ביחד, הרי שכל נעשה בתנאים דומים לאלה שמתקיימים במבחן עצמו, החל מתנאי זמן וכלה בתנאים אחרים. ניתן גם לתרגל סימולציות באופן עצמאי בבית, בספרים ודרך המחשב.

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עגלה לבובות חובה לכל ילד וילדה
  אם ישנו משחק בשוק הישראלי שמחזיק כבר במשך דורות על גבי דורות הוא ללא ספק עגלה לבובות. אך בשנים...
קרא עוד »
יול 21, 2021
וטרינר חירום במחירים נוחים
אם יש לכם חיות מחמד וחיות משק ,אתם בוודאי כבר יודעים עד כמה חשוב לשמור על חייהם של חיות המחמד כמו גם על...
קרא עוד »
ספט 27, 2018
צילומי היריון
צילומי היריון הם מהצילומים היותר חשובים לכל אישה. זה הזמן שבו היא סוחבת את הילד בבטנה והיא רוצה לקחת...
קרא עוד »
נוב 08, 2020