כמה לתת דמי כיס לילדים

כמה לתת דמי כיס לילדים

לא מעט משפחות נוהגות להעניק לילדים דמי כיס, במטרה ללמד אותם חשיבה כלכלית כבר מגיל צעיר. המטרה היא להמחיש לילדים את הערך של הכסף, להסביר להם כי הכסף אינו צומח על העצים וכי לעיתים יש צורך לדחות סיפוקים. אומנם ישנם יתרונות וחסרונות להענקת דמי הכיס לילדים, אך אין שום ספק כי הדבר תורם להבנה הכלכלית של הילדים ומאפשר להם להתמודד עם אתגרים כלכליים שונים. מדובר באקט חינוכי שיכול לתרום לא מעט לעתיד הפיננסי של הילדים, היות ובצורה כזו הילדים יכולים ללמוד האם הכסף מיועד לבזבוזים או לחיסכון למשהו חשוב וחיוני. הילדים למעשה יכולים לנהל את הכסף שלהם בצורה עצמאית, דבר שגם משפר את הערך העצמי והביטחון העצמי שלהם.

דמי כיס לילדים – כמה כסף לתת להם ומדוע?

אחת השאלות הקשות ביותר, היא השאלה כמה לתת דמי כיס לילדים. אין ספק כי אנו חיים היום בעידן שבו כבר לא ניתן לקנות מסטיק במכולת ב- 10 אגורות, ולכן ההיגיון הוא לתת דמי כיס גבוהים מספיק, אשר יאפשרו לילדים לבצע רכישות עצמאיות. מצד שני, אין שום צורך לפנק את הילדים בסכומים גבוהים מידי, אשר יגרמו לילדים להמעיט בערך של הכסף. למעשה, התשובה הנכונה לשאלה הזאת, תלוי בגיל של הילד וברמת האחריות שהוא מגלה בתחום. כאשר מדובר על ילדים קטנים בגיל גן, ניתן להסתפק בשקלים בודדים, אשר יאפשרו לילד לרכוש לעצמו ממתק או צעצוע מסוים. אך ככל שהילדים גדלים, כך יש צורך להגדיל את סכום דמי הכיס, על מנת לאפשר להם לנהל את הכסף שלהם בצורה עצמאית. מומלץ לשבת עם הילד ולסכם עמו את הסכום של דמי הכיס ואת התדירות שלו, על מנת לאפשר לילד להיות חלק מהמשוואה.

> קראו עוד על זוגיות וכסף!

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הסרת קמטים בבית: מה שאתה צריך לדעת לפני שמתחילים
החיפוש אחר עור צעיר וחלק מוביל אותנו פעמים רבות לחקור שיטות שונות להסרת קמטים, כולל תרופות ביתיות....
קרא עוד »
ינו 20, 2024
פתיחת הקסם של תכשיטים מעוצבים באינטרנט: גלה את מה שהיית להוט לדעת
בעידן הדיגיטלי המהיר של ימינו, עולם התכשיטים המעוצבים באינטרנט קיבל מימד מהפנט ונגיש. כסמכות בולטת...
קרא עוד »
נוב 01, 2023
הובלות קטנות – מידע חשוב
הובלות קטנות ממלאות תפקיד מרכזי בהקלת חיי היומיום, ומציעות נוחות ויעילות בהעברת אנשים וסחורות...
קרא עוד »
דצמ 27, 2023