כמה לתת דמי כיס לילדים

כמה לתת דמי כיס לילדים

לא מעט משפחות נוהגות להעניק לילדים דמי כיס, במטרה ללמד אותם חשיבה כלכלית כבר מגיל צעיר. המטרה היא להמחיש לילדים את הערך של הכסף, להסביר להם כי הכסף אינו צומח על העצים וכי לעיתים יש צורך לדחות סיפוקים. אומנם ישנם יתרונות וחסרונות להענקת דמי הכיס לילדים, אך אין שום ספק כי הדבר תורם להבנה הכלכלית של הילדים ומאפשר להם להתמודד עם אתגרים כלכליים שונים. מדובר באקט חינוכי שיכול לתרום לא מעט לעתיד הפיננסי של הילדים, היות ובצורה כזו הילדים יכולים ללמוד האם הכסף מיועד לבזבוזים או לחיסכון למשהו חשוב וחיוני. הילדים למעשה יכולים לנהל את הכסף שלהם בצורה עצמאית, דבר שגם משפר את הערך העצמי והביטחון העצמי שלהם.

דמי כיס לילדים – כמה כסף לתת להם ומדוע?

אחת השאלות הקשות ביותר, היא השאלה כמה לתת דמי כיס לילדים. אין ספק כי אנו חיים היום בעידן שבו כבר לא ניתן לקנות מסטיק במכולת ב- 10 אגורות, ולכן ההיגיון הוא לתת דמי כיס גבוהים מספיק, אשר יאפשרו לילדים לבצע רכישות עצמאיות. מצד שני, אין שום צורך לפנק את הילדים בסכומים גבוהים מידי, אשר יגרמו לילדים להמעיט בערך של הכסף. למעשה, התשובה הנכונה לשאלה הזאת, תלוי בגיל של הילד וברמת האחריות שהוא מגלה בתחום. כאשר מדובר על ילדים קטנים בגיל גן, ניתן להסתפק בשקלים בודדים, אשר יאפשרו לילד לרכוש לעצמו ממתק או צעצוע מסוים. אך ככל שהילדים גדלים, כך יש צורך להגדיל את סכום דמי הכיס, על מנת לאפשר להם לנהל את הכסף שלהם בצורה עצמאית. מומלץ לשבת עם הילד ולסכם עמו את הסכום של דמי הכיס ואת התדירות שלו, על מנת לאפשר לילד להיות חלק מהמשוואה.

> קראו עוד על זוגיות וכסף!

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך תדעו שיש לכם דורבן בכף הרגל
לא כולם יודעים מהו דורבן בכף הרגל. ובכן, דורבן הוא השם העממי והנפוץ יותר שניתן לדלקת בחלק התחתון בעקב...
קרא עוד »
נוב 25, 2019
תליית טלוויזיה על קיר גבס
במידה ויש לכם קיר גבס ואתם מעוניינים לתלות עליו טלוויזיה חשוב לדעת כמה דברים על מנת שתוכלו לעשות זאת...
קרא עוד »
אוג 19, 2020
עיסוי עד הבית בעפולה – לא רק בתל אביב נהנים מעיסוי איכותי
בדרך כלל, כשאנחנו חושבים על הנאות קטנות ואיכותיות אשר אנחנו יכולים למצוא, בין אם זה לצרכים אישיים...
קרא עוד »
דצמ 09, 2018