איך להימנע מתאונות בבית

מוצרי בטיחות

בכל מקום קיימת סכנה להתרחשות תאונה. אם זה ברחוב או בדרכים ואפילו בבית. בניגוד למחשבה כי הבית נחשב למקום המפלט הבטוח ביותר, כדאי לדעת כי התאונות הקשות יותר הן דווקא אלה שמתרחשות בבית.

הנתונים הקיימים בשטח מוכיחים כי רוב הילדים שמגיעים לאשפוז בעקבות פגיעה, נפגעים מתאונות בית שונות: נפילות מגובה או היתקלות בחפצים קהים, הרעלות מחומרים מסוכנים, מכוויות ומחתכים. תאונות ביתיות נפוצות בעיקר באוכלוסיית הילדים ובאוכלוסיית הקשישים.

מדוע קורות תאונות בבית?

הבית אמור בעצם להיות המקום בו מרגישים הכי בנוח בד בבד עם הרגשת בטיחות. אז מה הופך את הבית למקום סכנה?

כאשר מדובר באוכלוסיית הקשישים, הסיבה לפגיעה היא מצבם הפיזי. הרי ידוע שאדם קשיש הוא יותר חלש מאדם צעיר ומצב העצם שלו מדולדל מה שחושף אותם לסכנת שברים, לירידה ביכולת השמיעה ובכושר הראייה וכמובן הידרדרות גופנית, גם היכולת לזהות מקור סכנה יורד עם הגיל ולכן מומלץ מאוד להנגיש את הבית עבורם ולרכוש עבורם אמצעי עזר מתאימים.

כאשר מדובר באוכלוסיית הילדים, נובעות הפגיעות מחוסר התאמה של המגרש הביתי לילדים. לילדים אין את האפשרות להישמר מסכנות שונות כמו מבוגרים ואין להם את הידע ואת ההבנה כיצד להשתמש בצורה בטוחה בחומרים ובאביזריo הקיימים בבית.

דבר זה ניתן לפתור באמצעות הנגשה והתאמת הבית לילדים באמצעות מוצרי בטיחות: לנעול את חומרי הניקוי המסוכנים בארון גבוה, גפרורים, מצתים ושאר אביזרים דליקים לשים במקום שידם לא תגיע אליו. גם את פינות הארונות, זוויות השולחנות ופתחי הדלתות יש לבטח באמצעות אביזרי סיליקון שונים. כמובן שלא להשאיר אותם לבד במקומות גבוהים כמו שידות החתלה, מיטות וחלונות.

בטיחות בבית

על מנת לוודא כי הבית הוא בטיחותי וניתן לאפשר לילדים להסתובב בו בחופשיות מבלי לדאוג שמא ייפגעו, יש לערוך בדק בית ולבדוק האם הריהוט הוא חזק ובטיחותי והאם חומרי הניקוי ושאר חומרים חריפים נמצאים במקום שאינו נגיש לילדים.

גם חדר האמבטיה עלול להוות מקום סכנה לילדים. מכיוון שמדובר בחדר בעל חיפויי קרמיקה שהופכים למחליקים מאוד כאשר הם רטובים, יש לרכוש אביזרים מונעי החלקה ולהתקין אותם במקלחת כגון; שטיחון גומי, מוט אחיזה המיועד לשמירה על יציבות, מדבקות החלקה ועוד אביזרים שונים.

 

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מיטות ילדים – מה הכי פרקטי?
אמנם חדרי הילדים המוצגים במגזינים רבים ובאולמות תצוגה מצליחים לשבות אותנו בעיצוב היפהפה שלהם, אך...
קרא עוד »
מאי 30, 2022
עיצוב גבות ברחובות עושים אצל קוסמטיקאית מומלצת
את מוצאת את עצמך מביטה לא פעם במראה ולא ממש אוהבת את איך שהגבות שלך נראות? תוהה מה כדאי לעשות בנידון...
קרא עוד »
מאי 27, 2022
לימוד אנגלית לכיתה ה'
אנגלית הופכת במהירות לשפה הנפוצה והמדוברת ביותר בעולם כיום והצורך ללמוד אנגלית לילדים גדל באופן...
קרא עוד »
אוק 30, 2022