שיפור מיומנויות חברתיות אצל ילדים

שיפור מיומנויות חברתיות אצל ילדים

המיומנות החברתית הן צורך חשוב מאד עבור ילדים בכל גיל. כולם זקוקים למרקם חברתי ושיהיו להם חברים, כדי שיהיה להם נעים להיות יחד בבית הספר, בפעילות אחר הצהרים ובכל חוג.

התנהלות חברתית אצל ילדים

הילדים מגיל ינקות מפתחים את כישרון הלמידה שלהם בשלל תחומים ובמקביל לכך מפתחים קשרים חברתיים שחשובים לא פחות. בהתחלה הם בתוך הבועה המשפחתית ומשחקים עם אחיהם אך עם הצמיחה הם כבר נהנים ממשחק עם חבריהם בגן. באופן טבעי יש ילדים שייהנו מאד ויקבצו סביבם הרבה מאד חברים, אחרים יבחרו רק חברים בודדים שאיתם הם יהיו בקשר ויהיו גם כאלו שלא יתחברו לאף ילד ויהיו בודדים מתוך בחירה שלהם.

מיומנויות חברתיות 

כדי לעצור את תהליך הרתיעה מחיים חברתיים, מבצעים תהליך איטי עם כל ילד בנפרד או עם קבוצות לפיתוח מיומנויות חברתיות. כדי לשנות את קו החשיבה שלהם מבצעים תרגילים ייחודיים של פסיכודרמה כדי ליצור סימולציה של מצבים, כדי שהילדים יחושו רצון להיות באינטראקציה עם חבר ולא ירגישו בודדים.

במהלך השיחות והמפגשים מקבלים הילדים אימון וכלי עבודה כדי לשפר את יחסיהם עם הילדים הנוספים, כך יחושו עד כמה חשוב הקשר הזה עם החברים ועד כמה הוא עדיף מאשר להיות בביישנות ולבד.

תהליך הרחבת המעגל החברתי 

ילדים רבים הם אגוזים קשים לפיצוח ולכן התהליך אינו קורה מהר, אלא צעד אחר צעד ובאיטיות. מה שחשוב הוא שברוב המקרים יש לכך הצלחה והילדים מתחילים לגלות סימני רצון להיות בקשר חברתי עם ילד זה, או כמה חברים באופן מדוד.

כל צעד קטן הוא חשוב ביותר לתחושה הפנימית של כל ילד ולאווירה הכללית, הן בבית והן בבית הספר ביום יום, קראו עוד בנושא באתר עמותת רקפת.

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מקומות ל-ODT
יש מקומות עבודה רבים שעושים פעילויות חוץ לעובדים שלהן. הכוונה בפעילויות חוץ הן פעילויות שמתקיימות...
קרא עוד »
דצמ 10, 2022
פסיכולוגית דתית 
בשנים האחרונות חלה עלייה במספר הפסיכולוגים והפסיכיאטרים המועסקים במרכזים שונים. הביקוש אליהם גבוה...
קרא עוד »
יול 24, 2022
סלי אחסון
סלים הם פתרון אחסון נפוץ עבור צרכים רבים. במאמר זה נראה כיצד ליצור סל עבור התוכן שלך. סלים לאחסון הם...
קרא עוד »
יול 30, 2022