הטבות במס הכנסה לגרושים

הטבות במס הכנסה לגרושים

הסטטיסטיקה מצביעה על כך כי שליש מהזוגות הנשואים בישראל, מתגרשים. מדובר בתקופה לא קלה המצריכה מאתנו אנרגיות רבות וטיפול בנושאים משמעותיים, אך כדאי גם לדעת כי אזרחי מדינת ישראל בסטטוס של גרושים, אמורים לקבל הטבות מס כמו גם החזר רטרואקטיבי.

הקלות לגרושים

על פי חוק פקודת המס, חד הוריים אשר הילדים מתגוררים איתם זכאים לקבל נקודות זיכוי, וגם אלה שהילדים לא נמצאים אצלם במשמורת. המציאות היא מורכבת. לא מעט זוגות גרושים נקלעים לקשיים כלכליים, למשל אבות שמשלמים דמי מזונות.

המציאות גם מוכיחה כי קשיים כלכליים נפוצים בקרב גרושים ולא רק בגלל דמי מזונות. בשל זאת, החוק בישראל קובע כי יש להקל על משפחות בהן התא המשפחתי התפרק.

משלמים דמי מזונות? אתם זכאים להטבות

מי שהתגרש וחייב בדמי מזונות, זכאי להטבות מס. אזרחים גרושים צריכים לפנות למס הכנסה עם הסכם הגירושין שלהם בו מפורט סכום דמי המזונות, על פי חוק הם יהיו זכאים לנקודות זיכוי שנתיות ואף החזרי מס רטרואקטיביים, זאת מכיוון ששילמו יותר מס הכנסה ממה שהם אמורים לשלם.

הטבות במס הכנסה לגרושים

גם אנשים המתחתנים בשנית, זכאים להטבות מס שונות, זאת במקרה ואחד מהם חייב בדמי מזונות. מהן אותן הטבות? גובה המס אותו הם משלמים מידי חודש לרשות המיסים ירד, ואם אותו גרוש או גרושה לא ניצלו את ההטבות ונקודות הזיכוי, הם יכולים לקבל החזר רטרואקטיבי מהתקופה הנוכחית ועד שש שנים אחורה.

בקשת החזרי מס באמצעות חברה המתמחה בנושא

לא מומלץ להגיש את כלל המסמכים והטפסים באופן עצמאי. יש להפקיד את המלאכה בידי חברה מובילה בתחום החזרי המס, הם יודעים את עבודתם היטב, ויבדקו ביסודיות מי זכאי להחזר מס וכיצד עושים זאת.

ראו גם: סימולטור החזרי מס לשכירים

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
סרטון יום הולדת – מה אפשר לכלול בו?
כאשר יוצרים סרטון יום הולדת, רצוי בשלב הראשוני להכין תסריט מתאים. כלומר טקסט שיופיעו בסרטון עצמו....
קרא עוד »
אוק 12, 2021
מזמרות
גינון הוא תחביב שאנשים רבים נהנים ממנו. זוהי גם דרך טובה להתחבר לטבע. גינון יכול להתבצע בתוך הבית...
קרא עוד »
יול 02, 2022
אוכל לחתלתולים
חתלתולים קטנים הם מתוקים ושובבים, אוהבים לשחק ולרוץ ומהווים אטרקציה עצומה לכל בני המשפחה. אם התמזל...
קרא עוד »
אוג 06, 2019