הטבות במס הכנסה לגרושים

הטבות במס הכנסה לגרושים

הסטטיסטיקה מצביעה על כך כי שליש מהזוגות הנשואים בישראל, מתגרשים. מדובר בתקופה לא קלה המצריכה מאתנו אנרגיות רבות וטיפול בנושאים משמעותיים, אך כדאי גם לדעת כי אזרחי מדינת ישראל בסטטוס של גרושים, אמורים לקבל הטבות מס כמו גם החזר רטרואקטיבי.

הקלות לגרושים

על פי חוק פקודת המס, חד הוריים אשר הילדים מתגוררים איתם זכאים לקבל נקודות זיכוי, וגם אלה שהילדים לא נמצאים אצלם במשמורת. המציאות היא מורכבת. לא מעט זוגות גרושים נקלעים לקשיים כלכליים, למשל אבות שמשלמים דמי מזונות.

המציאות גם מוכיחה כי קשיים כלכליים נפוצים בקרב גרושים ולא רק בגלל דמי מזונות. בשל זאת, החוק בישראל קובע כי יש להקל על משפחות בהן התא המשפחתי התפרק.

משלמים דמי מזונות? אתם זכאים להטבות

מי שהתגרש וחייב בדמי מזונות, זכאי להטבות מס. אזרחים גרושים צריכים לפנות למס הכנסה עם הסכם הגירושין שלהם בו מפורט סכום דמי המזונות, על פי חוק הם יהיו זכאים לנקודות זיכוי שנתיות ואף החזרי מס רטרואקטיביים, זאת מכיוון ששילמו יותר מס הכנסה ממה שהם אמורים לשלם.

הטבות במס הכנסה לגרושים

גם אנשים המתחתנים בשנית, זכאים להטבות מס שונות, זאת במקרה ואחד מהם חייב בדמי מזונות. מהן אותן הטבות? גובה המס אותו הם משלמים מידי חודש לרשות המיסים ירד, ואם אותו גרוש או גרושה לא ניצלו את ההטבות ונקודות הזיכוי, הם יכולים לקבל החזר רטרואקטיבי מהתקופה הנוכחית ועד שש שנים אחורה.

בקשת החזרי מס באמצעות חברה המתמחה בנושא

לא מומלץ להגיש את כלל המסמכים והטפסים באופן עצמאי. יש להפקיד את המלאכה בידי חברה מובילה בתחום החזרי המס, הם יודעים את עבודתם היטב, ויבדקו ביסודיות מי זכאי להחזר מס וכיצד עושים זאת.

ראו גם: סימולטור החזרי מס לשכירים

בעלי מקצוע לבית בריאות דיור משותף דין ומשפט דת ואמונה הגיל השלישי הורות כללי לוכד נחשים לימודים משפחה ניקוי תעשייתי צרכנות קייטרינג תיירות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מטבחים – מאפיינים מרכזיים שחשוב לכלול בעיצוב מטבח חדש
תהליך העיצוב של מטבח חדש יכול להיות מאוד מבלבל, גם כאשר יודעים מראש כי סגנון העיצוב המרכזי של המטבח...
קרא עוד »
פבר 09, 2023
מטבח כפרי מודרני – איך עובד השילוב הזה?
מטבח מושלם הוא מטבח שעונה על הצורך ועל הציפיות. אכן, ניתן ליצור כיום את השילובים המיוחדים שמביאים את...
קרא עוד »
מאי 24, 2022
כל התוכניות המעודכנות של‎ HBO ‎בסלקום טיוי
מי אינו מכיר את חברת סלקום? מדובר בחברת התקשורת הישראלית הציבורית אשר הוקמה בשנת 1994. החברה היא בעלת...
קרא עוד »
ינו 11, 2019